به روز شده: 5 ساعت و 17 دقیقه قبل
کد مطلب: 42269
زمان انتشار: دوشنبه 14 مهر 1393 - 12:37:17

مولاوردی: کودکان از هر قوم و مذهبی باید در سلامتی وشادی تحصیل کنند

مولاوردی: کودکان از هر قوم و مذهبی باید در سلامتی وشادی تحصیل کنند
کودکان  -  معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: باید مسیر توسعه کشور را با سیاست های دوستدار کودک و سیاست های افتراقی تنظیم کنیم و منافع عالی آنها را مدنظر قرار دهیم.

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه هفته ملی کودک در سالن همایش های برج میلاد افزود: امروز فرصتی است تا در شادی کودکان سرزمینم سهیم باشم. کودکانی اکنون در مدرسه هستند و یا کودکانی که جایشان در مدارس خالی است، کودکان کار، کودکان خیابان، کودکان بازمانده از تحصیل، کودکان معلول و همه کودکان سرزمینم از هر قوم و قبیله و مذهب.

وی اظهار داشت: امیدوارم کودکان سرزمینم همواره شاد و به دور از فقر و معلولیت و ناراحتی و تاریکی بتوانند زندگی سرشار از امید، سلامتی و موفقیت را پشت سر بگذارند.

معاون رییس جمهور ادامه داد: مناسبت های ملی و بین المللی می تواند یادآور بسیاری از مسایل ازجمله بررسی وضعیت فعلی و وضعیت مطلوبی باشد که باید در آن قرار گرفت.

به گفته مولاوردی خلأهای موجود بدون توجه به این وضعیت قطعا در رسیدن به توسعه انسانی پایدار غیرممکن است.

مولاوردی اضافه کرد: برای رسیدن به وضعیت مطلوب که براساس آموزه های دینی و تعهدات بین المللی به دنبال آن هستیم باید مسیر توسعه خود را با سیاست های دوستدار کودک و سیاست های افتراقی تنظیم کنیم و منافع عالی کودکان و نوجوانان را مدنظر قرار دهیم و با حساس سازی مسوولان و جامعه مدنی در اعتلای وضعیت حال حاضر بکوشیم.

به گفته معاون رییس جمهور روز جهانی کودک یادآور حقوق طبیعی کودکان و حقوق اولیه و ضروری آنها ازجمله آرامش، تغذیه مناسب، والدین خوب، بهداشت و سلامت کامل، احساس امنیت و حق یادگیری است.

مولاوردی با اشاره به 4 اصل اساسی در پیمان نامه حقوق کودکان تصریح کرد: هیچ کودکی نباید از تبعیض رنج ببرد باید از عقاید و نظرات آنها استفاده شده و وقتی درباره آنها تصمیم گیری می شود حقوق آنها مدنظر قرار گیرد.

به گفته مولاوردی کودک باید در فضایی سرشار از محبت، خوشبختی و تفاهم بزرگ شود.

معاون رییس جمهوری با اشاره به نتایج تحقیقی در سازمان یونیسف گفت: طبق این تحقیق در بسیاری از کشورها علی رغم پیشرفت در کاهش میزان مرگ و میر، نابرابری طبقاتی در حال افزایش است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، در این مراسم وزرای دادگستری، آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان و مدیران این وزارتخانه ها نیز حضور دارند.

کد مطلب: 42269
زمان انتشار: دوشنبه 14 مهر 1393 - 12:37:17
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب