به روز شده: 4 ساعت و 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 42300
زمان انتشار: سه شنبه 15 مهر 1393 - 16:09:02

آیین‌نامه قانون جدید فرزندخواندگی منتظر تصویب در هیات وزیران

 آیین‌نامه قانون جدید فرزندخواندگی منتظر تصویب در هیات وزیران
کودکان  - آیین‌نامه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست (قانون فرزندخواندگی) منتظر تصویب در هیات وزیران است.


معاون اجتماعی سازمان بهزیستی تهران با اعلام این خبر به خبرنگار میزان گفت: بهمن ماه سال گذشته آیین‌نامه قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بدسرپرست در سازمان بهزیستی تدوین و نهایی شد.

محمد نفریه تصریح کرد: این آیین ‌نامه از طریق وزیر دادگستری به هیات دولت تقدیم شده و در کمیسیون اجتماعی و حقوقی دولت تصویب شده و منتظر طرح در صحن هیات دولت است.

وی ادامه داد: این آیین‌نامه 20 ماده دارد که امیدواریم در آینده‌ای نزدیک مورد تصویب هیات وزیران قرار بگیرد.

نفریه خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن و تصویب این آیین‌نامه، کودکانی که برای واگذاری باید 3 سال از تحت پوشش بودن آن‌ها در سازمان بهزیستی می‌گذشت از این پس به عنوان فرزندخوانده به خانواده ها سپرده می شوند و در این صورت بسیاری از مشکلات سازمان بهزیستی در رابطه با فرزندخواندگی برطرف می‌شود.

لازم به ذکر است قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی‌سرپرست و بد سرپرست در تاریخ 31 شهریور ماه 1392 در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 10 مهر ماه 1392 به تایید شورای نگهبان رسید و در تاریخ اول آبان ماه 1392 از سوی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است ولی با وجود گذشت نزدیک به یکسال از اجرای این قانون، هنوز آیین‌نامه آن در هیات دولت تصویب نشده است.

کد مطلب: 42300
زمان انتشار: سه شنبه 15 مهر 1393 - 16:09:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-4

دیگر مطالب