به روز شده: 13 ساعت و 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 42319
زمان انتشار: چهارشنبه 16 مهر 1393 - 12:16:15

آحاد مردم باید حقوق کودکان را رعایت کنند

 آحاد مردم باید حقوق کودکان را رعایت کنند
کودکان  - معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان، گفت: با انجام فعالیت های فرهنگی و برنامه های مختلف برای کودکان، باید تلاش کنیم آحاد مردم بویژه والدین حق و حقوق کودکان را بشناسند و آنها را رعایت کنند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان، 'حمید موذن زاده' در آیین گشایش جشنواره هفته ملی کودک افزود: نامگذاری یک هفته به عنوان هفته ملی کودک بیانگر اهمیت و حساسیت کار در حوزه کودکان و نوجوانان است.

وی بیان کرد: حقوق کودکان یک منشور جهانی است و توجه به حق و حقوق آنها در سراسر جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به مشکلات و معضلاتی که کودکان در سطح جهانی با آن مواجه هستند، اظهار کرد: از سوی دیگر، باید به کودکانی در جهان نظر انداخت که در سطح بالایی از توانایی و استعداد قرار دارند و در بهترین شکل آموزش می بینند و پیشرفت های بسیار خوبی نیز داشته اند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش کرمان با اشاره به اینکه کانون به عنوان یک نهاد فرهنگی با سابقه 50 سال یکی از مراکزی است که به صورت کیفی به کودکان و نوجوانان خدمات ارایه می دهد، گفت: جامعه هدف کانون در واقع دانش آموزان مدارس هستند و هفته ملی کودک فرصت بسیار مناسبی برای تعامل بیشتر بین کانون و مدارس است.

وی همچنین در بازدید از کارگاه های برپا شده در جشنواره هفته ملی کودک در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان، گفت: هر کدام از این غرفه ها، سخن جدیدی برای بچه ها دارند و کودکان می توانند با استفاده از آنها، ذهن و خلاقیت هایشان را پرورش دهند.

جشنواره هفته ملی کودک به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از 15 مهر در مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز به کار کرد و تا 21 مهر سال جاری هر روز از ساعت هشت و 30 دقیقه تا 12 پذیرای دانش آموزان مدارس و علاقه مندان است.

کد مطلب: 42319
زمان انتشار: چهارشنبه 16 مهر 1393 - 12:16:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب