به روز شده: 9 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 42352
زمان انتشار: شنبه 19 مهر 1393 - 10:14:34

جایزه صلح نوبل ملاله در دستان کودکان بی‌دفاع/ فیلم

کودکان  - ملاله یوسف زی، دختر ۱۷ ساله پاکستانی که روز جمعه دهم اکتبر از طرف کمیته نوبل صلح برنده این جایزه اعلام شد، بعد از ظهر همان روز در مدرسه ای در بیرمنگام انگلستان یعنی محل اقامت خود حضوریافت.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از وب سایت شبکه خبری یورونیوز، او طی یک سخنرانی در این مدرسه از جمله گفت: "این جایزه برای همه کودکانی است که بی صدا هستند اما باید صدایشان شنیده شود. من برای آنها صحبت می کنم و در حمایت از آنها ایستاده ام. من در کارزار آنها برای اینکه صدایشان شنیده شود و به خاطر برخورداری از حقوقشان به آنها می پیوندم. حق آنهاست که به خاطر قاچاق کودکان و کار در کودکی رنج نکشند. حق آنهاست که زندگی شادمانی داشته باشند."

ملاله یوسف زی همچنین گفت: "من احساس افتخار می کنم که برای دریافت این جایزه انتخاب شدم. همچنین مفتخرم که اولین پاکستانی و اولین زن جوان و یا اولین جوانی هستم که این جایزه را دریافت می کند."

ملاله یوسف زی، جایزه نوبل صلح را به طور مشترک با کایلاش ساتیارتی فعال حقوق کودکان از هند دریافت کرد.

کایلاش ساتیارتی نیز در واکنش به دریافت این جایزه و با اشاره به ملاله یوسف زی گفت: "واقعا عالی است.من ملاله را شخصا می شناسم، او بانویی شگفت انگیز است. من به زودی با او صحبت می کنم و او را برای مبارزه ای تازه به خاطر صلح در منطقه دعوت خواهم کرد. امیدوارم که او موافق این کار خواهد بود. ما به مبارزه علیه کار کودکان، علیه بیسوادی و برای حقوق دختران ادامه خواهیم داد."

کایلاش ساتیارتی از دهه ۱۹۹۰ برای رهایی بیش از ۸۰ هزار تن از کودکان کار مبارزه کرده است.

کد مطلب: 42352
زمان انتشار: شنبه 19 مهر 1393 - 10:14:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب