به روز شده: 10 ساعت و 43 دقیقه قبل
کد مطلب: 42422
زمان انتشار: سه شنبه 22 مهر 1393 - 14:48:00

طرح ارائه مشوق های تحصیلی به کودکان در معرض آسیب در سه استان کشور

طرح ارائه مشوق های تحصیلی به کودکان در معرض آسیب در سه استان کشور
کودکان  - مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح ارائه مشوق های تحصیلی به کودکان در معرض آسیب به صورت پایلوت در سه استان کشور که یکی از آنها فارس است، برگزار می شود.

به گزارش مهر، روزبه کردونی پیش از ظهر سه شنبه در نشستی خبری درباره این طرح، بیان کرد: امسال برای اولین بار اعتباری را برای ارائه مشوق های تحصیلی برای کودکان در معرض آسیب قرار دادیم.

وی ادامه داد: یعنی کودکانی که از حضور در کلاس های درس بازمانده اند با ارائه مشوق های تحصیلی به آنها به مدرسه بازگردانده می شوند.

مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 30 میلیارد ریال اعتبار ملی برای این طرح در نظر گرفته شده که چیزی حدود یک سوم آن به فارس تعلق می گیرد.

کردونی گفت: ساماندهی کودکان کار و کودکان خیابانی یکی از محورهایی است که توسط وزارت تعاون پیگیری می شود و از اولویت های این وزارت است.

وی با اشاره به سومین جلسه استانی ساماندهی کودکان کار که در فارس برگزار شده است، بیان کرد: باور موجود این است که باید مسائل منطقه ای را به صورت منطقه ای حل کرد.

مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره شورای ساماندهی کودکان کار گفت: شورای ساماندهی در سال 84 ابلاغ شد ولی تا سال 92 تعطیل بود و در آذرماه سال گذشته اولین جلسه آن برگزار شد و 11 دستگاه عضو شورا هستند.

کردونی افزود: پرداختن به مسائل آموزشی و بیمه ای کودکان کار از اقدامات خوبی است که در این شورا در دست کار است.

وی همچنین اظهار کرد: در معاونت رفاه، سایت گفتگوی اجتماعی راه اندازی شد تا مسائلی که مطرح هستند قبل از اینکه به زیر دست دولت بروند در این سایت به گفتگو گذاشته شوند.

کد مطلب: 42422
زمان انتشار: سه شنبه 22 مهر 1393 - 14:48:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب