به روز شده: 3 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 42489
زمان انتشار: شنبه 26 مهر 1393 - 12:13:42

تحصیل ۲.۵ میلیون دانش‌آموز در مدارس خیرساز/ یک سوم مدارس ناایمن است

تحصیل ۲.۵ میلیون دانش‌آموز در مدارس خیرساز/ یک سوم مدارس ناایمن است
کودکان  - رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ۲.۵ میلیون دانش‌آموز در مدارس خیرساز تحصیل می‌کنند و آموزش و پرورش نیازمند حضور خیران است چرا که هنوز یک سوم دانش‌آموزان در مدارس غیرایمن تحصیل می‌کنند.

به گزارش تسنیم، مرتضی رئیسی امروز در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز که با حضور وزیر آموزش و پرورش در محل کانون پرورشی کودکن و نوجونان در حال برگزاری است اظهار داشت: با پیگیری وزیر آموزش و پرورش امسال برای نخستین بار جامعه خیرین مدرسه‌ساز توفیق یافت با مقام معظم رهبری دیدار کند و ایشان بیاناتی را مطرح کردند که نقشه راه ما در آینده است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های اصلی وزیر آموزش و پرورش توسعه مشارکتهای مردمی است که قطعا حضور خیران به توسعه این سیاست کمک می‌کند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: افزایش پروژه‌های مشارکتی و واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به خیرانه در راستای افزایش سطح مشارکت کردم است. امروزه 2.5 میلیون دانش‌آموز در مدارسی تحصیل می‌کنند که توسط خیران ساخته شده است.

رئیسی ادامه داد: 97 هزار کلاس درس پس از انقلاب به صورت مشارکتی ساخته شد و از مجموع 5400 پروژه نیمه‌تمام آموزشی 22 درصد توسط منابع دولتی در حال تکمیل است که سهم خیران در این زمینه بالاست.

وی عنوان کرد: هنوز آموزش و پرورش کشور نیازمند حضور خیران است چرا که یک سوم دانش‌آموزان در فضای غیرایمن تحصیل می‌کنند و بیش از 10 درصد مدارس کشور دو نوبته است و آموزش و پرورش در سایت‌های مسکن مهر با مشکل کمبود مدرسه مواجه است.

کد مطلب: 42489
زمان انتشار: شنبه 26 مهر 1393 - 12:13:42
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب