به روز شده: 16 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 42999
زمان انتشار: دوشنبه 26 آبان 1393 - 15:26:53

الوندی: حس مشترکی بین ایران و یونیسف برای ارتقا حقوق کودک وجود دارد

الوندی: حس مشترکی بین ایران و یونیسف برای ارتقا حقوق کودک وجود دارد
کودکان  - دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: خوشبختانه حس مشترکی بین ما و کارشناسان یونیسف برای ارتقای حقوق کودک در کشور وجود دارد.

به گزارش ایرنا از وزارت دادگستری، «مظفر الوندی» با «جیانی مورتزی» مدیر موقت دفتر یونیسف در تهران دیدار کرد.

الوندی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از همکاری یونیسف با مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: خوشبختانه حس مشترکی بین ما و کارشناسان یونیسف برای ارتقای حقوق کودک در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران که وزارت دادگستری ریاست آن را بر عهده دارد، تنها مرجع رسمی و قانونی هماهنگی امور مربوط به کودکان در کشور است، تصریح کرد: فعالیت های مثبت این مرجع در سال های اخیر توانسته نهادها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی مختلف و همچنین جامعه وکلا را دور هم جمع کند.

الوندی به فعالیت های مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این تلاش ها منجر به ایجاد تحولات خوبی در حوزه حقوق کودکان در کشور شده و اثرگذاری مطلوبی در عرصه های مختلف بین المللی و نیز قانونگذاری داشته که امیدواریم با توسعه و گسترش هر چه بیشتر سطح همکاری ها، اثربخشی بیشتری را در زمینه ارتقای حقوق کودکان در کشور شاهد باشیم و بطور قطع همکاری یونیسف در زمینه های مختلف به این روند کمک خواهد کرد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق کودکان را برای کشورهای منطقه الگوساز توصیف کرد و افزود: یونیسف می تواند با پشتیبانی و حمایت از اقدامات این مرجع، زمینه ساز تحقق اهداف و آرمانهای بلند مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک باشد.

مدیر موقت دفتر یونیسف در تهران نیز در این نشست ضمن تاکید بر لزوم مرور عملکرد گذشته دفتر یونیسف و قدردانی از دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه صیانت از حقوق کودکان، ابراز امیدواری کرد در آینده با تقویت و تعمیق هرچه بیشتر روابط، سطح همکاری ها گسترش یابد.

جیانی مورتزی همچنین درمورد همکاری با جمهوری اسلامی ایران در تهیه و تدوین گزارش ادواری جهت ارائه به کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل متحد اعلام آمادگی کرد و خواستار تقویت و گسترش بیش از پیش سطح روابط و همکاری ها شد.

این دیدار در دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و با حضور نماینده وزارت امور خارجه و کارشناسان این مرجع انجام شد.

کلید واژه: کودکان - یونیسف
کد مطلب: 42999
زمان انتشار: دوشنبه 26 آبان 1393 - 15:26:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب