به روز شده: 11 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 43019
زمان انتشار: سه شنبه 27 آبان 1393 - 13:22:45

ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد در مهدها و مراکز پیش‌دبستانی‌

ارائه آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد در مهدها و مراکز پیش‌دبستانی‌
کودکان  - مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر به اعلام جزئیات برنامه این نهاد در راستای آموزش‌های پیشگیرانه از اعتیاد پرداخت و گفت: با توجه به اینکه سنین کودکی پایه‌ای ترین سن آموزش و تربیت پذیری است، این آموزش‌ها در مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی توسط تیم‌های چندنفره انجام می‌شود.


به گزارش ایسنا،عارف وهاب زاده در این باره توضیح داد: از سال گذشته با همکاری دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد برنامه‌ای در تهران تحت عنوان «همکاری خانه و مدرسه» را به اجرا درآوردیم و در راستای توانمندسازی والدین، آشنایی با مهارت‌های زندگی و سبک فرزندپروری به دانش آموز، معلم و والدین مهارت‌هایی آموزش داده می‌شود.

 وی افزود: از این طریق ارتباط و پیوند میان والدین و مدرسه و همچنین والدین و جامعه ارتقا می‌یابد.

 مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه این برنامه از سال گذشته به اجرا درآمده و امسال تمام استان‌ها را تحت پوشش قرار داده است گفت: با توجه به اینکه سنین کودکی پایه‌ای ترین سن آموزش و تربیت پذیری است این آموزش‌ها در مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی توسط تیم‌های چندنفره انجام می‌شود و در همین خصوص اساتیدی از انگلستان به کشور آمده‌اند.

 وهاب زاده ادامه داد: مباحث آموزشی مستقیما مربوط به اعتیاد نیست و آسیب‌های اجتماعی دیگر را هم شامل می‌شود و کودکان به طور غیرمستقیم و به تناسب سنی که دارند برخی مهارت‌های ارتباطی و عاطفی را می‌آموزند.

 وی با بیان اینکه یک تا دو مهد کودک و پیش دبستانی تحت پوشش بهزیستی و یا آموزش و پرورش در هر استان تحت پوشش این برنامه قرار گرفته‌اند اظهار کرد: سال گذشته 80 خانوار آموزش‌هایی را دریافت کردند ولی امسال بر این تعداد افزوده خواهد شد.

 مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: بودجه‌ای معادل 200 میلیون تومان از سوی ستاد برای هر کدام از دو دستگاه آموزش و پرورش و بهزیستی برای اجرای این برنامه در نظر گرفته شده است البته دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان ملل متحد نیز در اجرای آن مشارکت دارد.

کد مطلب: 43019
زمان انتشار: سه شنبه 27 آبان 1393 - 13:22:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب