به روز شده: 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 43043
زمان انتشار: پنجشنبه 29 آبان 1393 - 19:49:45

کودکان ابزار جنگی جبهه مخاصمات شده اند

کودکان ابزار جنگی جبهه مخاصمات شده اند
کودکان  - یک استاد دانشگاه می گوید: کودکان در کنار زنان در جبهه مقدم مخاصمات قرار دارند، از آنان به عنوان ابزارهای جنگی، ابراز نفرت و تعرض استفاده می شود.

به گزارش ایرنا، 'نسرین مصفا' روز پنج شنبه درهمایش دنیای بدون ترور برای کودکان آمار واقعی کودکان قربانی ترور را بیشتر از آمارهای منتشره دانست و افزود: خشونت هایی اعمال می شود و هرروز اشکال فیجع تری به خود می گیرد و این حلقه بازتولید خشونت بسیار سریع عمل می کند.

وی از بین رفتن قبح خشونت را واقعیت جهان معاصر دانست و گفت: کودکان نه تنها قربانیان صدمات فیزیکی هستند بلکه آثار بلند مدت روانی خشونت نیز در آن ها مشاهده می شود و نباید از آن ها غفلت کرد چون این کودکان شاهد از دست رفتن خانواده و از بین رفتن آشیانه خود شده اند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه تعریف مشخصی از ترور در مجامع بین المللی وجود ندارد ، گفت: به همین دلیل حمایت از این قربانیان به صورت عملی مورد توجه قرار نگرفته است.

وی تاکید کرد : تروریسم به هر دلیلی محکوم است و قربانیان آن باید مورد حمایت قرار بگیرند.

مصفا با بیان اینکه تنها محکومیت زبانی کارساز نیست، گفت: برای تروریسم ها باید یک پایان کیفری هم در نظر یگیریم و در این صورت است که می توانیم جهانی عاری از ترور برای کودکان متصور شویم.

مصفا با اشاره به کنوانسیون حقوق کودک و چهار اصل این کنوانسیون اظهار داشت: در این کنوانسیون نه تنها برای بقای کودک حقی در نظر گرفته شده بلکه به رشد کودکان نیز توجه دارد.

وی در پایان به تصویب قطعنامه جهان عاری از خشونت در سازمان ملل که به پیشنهاد رئیس جمهوری ایران صورت گرفته ، افزود: در این قطعنامه آمده است که هدف قرار دادن زنان و کودکان و افراد غیر نظامی در تناقض با حقوق بشر قرار دارد.

کد مطلب: 43043
زمان انتشار: پنجشنبه 29 آبان 1393 - 19:49:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب