به روز شده: 34 دقیقه قبل
کد مطلب: 43047
زمان انتشار: پنجشنبه 29 آبان 1393 - 20:08:30

کودک‌آزاری جنایت بر مظلوم‌ترین انسان‌هاست

کودکان  - یکی از مراجع عظام تقلید، کودک آزاری را نوعی جنایت بر مظلوم ترین انسان ها عنوان کرد و گفت: کودکان هیچ نوع قدرتی برای دفاع از خود ندارد و حساب افراد کودک آزار در روز قیامت با خداست.


به گزارش ایسنا، این مرجع تقلید در پیامی به همایش پیشگیری از کودک آزاری، فرزندان را امانت های الهی بیان کرد و افزود: کودک آزاری ریشه در فرهنگ جاهلیت دارد. فرزندان انسان امانت های الهی هستند که در اختیار والدین قرار می گیرند تا با معیار‌های اسلامی پرورش پیدا کرده و به صورت انسان های وارسته تحویل جامعه شوند.

 وی ادامه داد: پدران و مادران در پیشگاه خداوند مسئولیت بس خطیری بر عهده دارند و کوتاهی در پرورش آنان نوعی خیانت به امانت های الهی است.

 این مرجع تقلید با بیان اینکه اگر قرآن مجید فرزندان را مایه امتحان و آزمایش معرفی می کند به نوعی اشاره به بازخواست آنان درباره فرزندان است، گفت: عرب جاهلی بادیه نشین بر اثر قساوت و سنگدلی که نتیجه مستقیم صحرا نشینی است نه تنها به تکریم فرزندان نمی پرداختند بلکه دخترکشی و کودک آزاری فرهنگ بسیاری از آنان بود.

 سبحانی تاکید کرد: اسلام مسئولیت پدر و مادر را به قدری خطیر شمرده است که حتی آنان را مسئول نامگذاری فرزندان دانسته است و می فرماید یکی از حقوق فرزندان بر پدران این است با توجه به این مسئولیت کوچک حساب دیگر مسؤولیت ها روشن است.

 وی کودک آزاری را ثمره کمبود مهر مادری و پدری و محصول شیوه ماشینی امروز دانست و تصریح کرد: پدران و مادرانی که بیرون از منزل مشغول کارند و تربیت فرزندان بر دوش مهدکودک است، کمتر به فرزندان خود مهر می ورزند.

 این مرجع تقلید ادامه داد: از طرفی دیگر کودکی که در آغوش مادر بزرگ نشود او نیز از عاطفه، محبت و مهر کم تر برخوردار می شود و لذا بسیاری از جنایت کاران آن هایی هستند که از مهر مادر و پدر محروم بوده اند.

کد مطلب: 43047
زمان انتشار: پنجشنبه 29 آبان 1393 - 20:08:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب