به روز شده: 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 43092
زمان انتشار: یکشنبه 2 آذر 1393 - 14:43:51

ساماندهی کودکان خیابانی در پی تصویب لایحه حمایت از کودکان

ساماندهی کودکان خیابانی در پی تصویب لایحه حمایت از کودکان
کودکان  - مدیر کل امور اسناد و امور مترجمان قوه قضائیه گفت: در صورت تصویب لایحه حمایت از کودکان کار و خیابانی، این کودکان ساماندهی شده و مورد حمایت و پوشش قرار می‌گیرند.


به گزارش میزان، سید علی کاظمی اظهار کرد: کودکان خیابانی به دو گروه کودک در خیابان و کودک خیابان تقسیم می‌شوند.

وی تصریح کرد: کودک در خیابان شامل کودکانی است که در خیابان هستند و دارای خانواده بوده و یا ارتباط خانوادگی آن‌ها برقرار بوده و برای انجام کار‌ها، فعالیت‌ها و مشاغل کاری وارد خیابان می‌شوند.

این قاضی دادگستری افزود: یک گروه دیگر از کودکان خیابانی شامل کودکانی هستند که سرپناه و خانواده ندارند و محدوده خطرناک برای جامعه این گروه از کودکان هستند.

وی با بیان اینکه در زمینه کودکان کار، یونیسف و سازمان بین المللی کار چند شاخصه معین و مشخص کرده است، گفت: از دیدگاه یونیسف کودک کار کسی است که کار کردن او مانع از تحصیل بشود و او را از تحصیل بازدارد.

کاظمی با اشاره به اینکه شاخص شناسایی کودکان کار از دیدگاه یونیسف، تحصیل محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: برای کودکان کار، قوانین و مقررات مناسبی وجود دارد و بر همین اساس دو نوع سن کار در قانون وجود دارد که شامل ۱۵ و ۱۸ سال می‌شود.

مدیر کل امور اسناد و امور مترجمان قوه قضائیه در پایان اظهار کرد: در هیچ جایی مجاز نیست تا کودکان کمتر از ۱۵ سال بکار گرفته شوند و در صورتی که کارفرمایی کودکان در این سن را بکار گیرد از سوی قانون مجازات خواهد شد.

کد مطلب: 43092
زمان انتشار: یکشنبه 2 آذر 1393 - 14:43:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب