به روز شده: 13 ساعت و 8 دقیقه قبل
کد مطلب: 43094
زمان انتشار: یکشنبه 2 آذر 1393 - 14:48:12

کودکان آسیب پذیر به مدرسه باز می گردند

کودکان آسیب پذیر به مدرسه باز می گردند
کودکان  - مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزرات تعاون ، کار و رفاه از اجرای طرح بازگشت کودکان آسیب پذیر بازمانده از تحصیل در 4 استان کشور خبر داد و گفت: اعتبار ویژه این طرح اخصاص یافته است.

به گزارش مهر، روزبه کردونی با اشاره به یکی از مصوبات اولین جلسه شورای عالی رفاه "در خصوص ارایه راهکارهای تشویقی به منظور تحصیل همه کودکان" اظهار داشت: با تاکید ویژه وزیر رفاه برای اجرای دقیق و سریع این مصوبه ، جلسات کارشناسی با حضور سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه کودک ، مدیران بهزیستی ، مدیران آموزش پرورش و صاحبنظران مرتبط آغاز شده است .

وی باتاکید به اینکه برای اولین بار در بودجه سال 1393 دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه ، اعتبار ویژه برای بازگشت به تحصیل کودکان آسیب پذیر ِبازمانده از تحصیل در نظر گرفته شده است گفت: این طرح امسال به صورت پایلوت در 4 استان کشور از جمله تهران و البرز در حال اجرا است.

مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی به برگزاری نشستی با حضور بیش از 50 نفر از نمایندگان سازمان های مردم نهاد برای بررسی راهکارهای بازگشت به تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل باشاره کرد و گفت:این فعالین مدنی پیشنهادات و دغدغه های خود را به صورت تفصیل بیان کردند.

وی توضیح داد: استفاده از ظرفیت نهادهای مدنی برای شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل ، توجه به فرهنگ های قومی، مذهبی و عرفی مناطق مختلف ، استفاده  از سیستم مددکاری مدارس بعنوان یکی از ابزارهای دستیابی به آمار کودکانی که در مدرسه ثبت نام کرده ولی بعدا به مدرسه نرفته اند ، توجه  ویژه به آگاه سازی عمومی و استفاده از ظرفیت رسانه ها برای تبیین تبعات بازمادنگی از تحصیل کودکان در مقطه ابتدایی ، جمع آوری و تجمیع اطلاعات کودکان باز مانده از تحصیل از دستگاه ها و نهاد های مرتبط ، گسترش همکاری بین وزارت رفاه و  آموزش وپرورش با نهادهای مدنی و پرهیز از اجرای برنامه ها وسیاست ها بدون مشارکت گروه های ذی نفع و ذیربط از اهم مطالب بیان شده در این جلسه بود .

کردونی با بیان اینکه افزایش همکاری های بین بخشی ، شکل گیری گفتگوی اجتماعی برای حل مسائل جامعه  و استفاده از ظرفیت نهادهای مدنی و صاحبنظران دانشگاهی سه رویکرد مهم وزارت رفاه بخصوص دکتر ربیعی در عرصه سیاست گذاری بوده است گفت: در اجرای طرح های مرتبط با بازگشت کودکان بازمانده از تحصیل به مدرسه تلاش ما این است که در چارچوب این سه رویکرد حرکت کنیم .

مدیر کل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه با تاکید بر اینکه پدیده‌ کار کودک مسئله‌ا‌ی جدا از سایر مسائل نیست که فقط یک عامل توجیه گر آن باشد، بلکه مجموعه ای عوامل سبب بروز پدیده کار کودک می شود اظهار داشت: طرح بازگشت کودکان به مدرسه در همین راستا اجرایی شده  و پس از این 4 استان به مرور در استانهای دیگر نیز  اجرا خواهد شد .

کد مطلب: 43094
زمان انتشار: یکشنبه 2 آذر 1393 - 14:48:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب