به روز شده: 3 ساعت و 58 دقیقه قبل
کد مطلب: 43107
زمان انتشار: دوشنبه 3 آذر 1393 - 12:00:39

کودکان معلول یونانی در اسارت

کودکان معلول یونانی در اسارت
کودکان  - گروه‌های حقوق بشر پس از گزارش نمایندگان خود از پرورشگاه‌های شبیه زندان در یونان از رفتارهای غیرانسانی با کودکان معلول در این پرورشگا‌ه‌ها خبر دادند.


به گزارش ایسنا، اخیرا برخی اعضای گروه‌های حقوق بشر که به تعدادی از پرورشگاه‌های کودکان معلول در یونان سرکشی کرده بودند، اعلام کرده‌اند که کودکانِ تحت مراقبت در پرورشگاهی واقع در جنوب شهر «لاشاینا» یونان در شرایط بسیار نامناسب نگهداری می‌شوند و از بدرفتاری پرسنل این مرکز رنج می‌برند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در این مرکز حدود 60 کودک یونانی در اتاقک‌هایی شبیه به سلول‌های زندان و با سقف‌های بلند نگهداری می‌شوند و همچنین به طور مداوم به آنها داروهای خواب‌آور داده شده یا به تخت‌هایشان بسته می‌شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، نمایندگان این گروه‌ها تاکید دارند هنوز مشخص نیست که پرورشگاه‌های دیگر در چه شرایطی هستند و باید بازرسی‌های بیشتری در این زمینه انجام شود. مسئولان این پرورشگاه در حمایت از خود اعلام کرده‌اند که با کمبود منابع مالی برای بهبود شرایط در این پرورشگاه‌ها مواجه‌اند. گروه‌های حقوق بشر هشدار داده‌اند که نگهداری کودکان در این شرایط علاوه بر آسیب‌های جسمی، آنها را با اختلالات روانی جدی مواجه می‌کند.

کد مطلب: 43107
زمان انتشار: دوشنبه 3 آذر 1393 - 12:00:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب