به روز شده: 11 ساعت و 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 43113
زمان انتشار: دوشنبه 3 آذر 1393 - 12:52:27

ساماندهی کودکان کار در 15 استان

ساماندهی کودکان کار در 15 استان
کودکان  - مدیرکل امور آسیب‌ دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از گسترش طرح ساماندهی کودکان کار در 15 استان کشور تا پایان سال خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، ولی الله نصر گفت: سال گذشته طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان با عنوان  طرح آموزشی و حمایتی کودک و خانواده به صورت آزمایشی در پنج استان تهران، البرز، همدان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری اجرا شد.
وی گفت: تاکنون 500 کودک کار به همراه خانواده‌هایشان در تهران زیر پوشش بیمه قرار گرفته‌اند و گسترش پوشش بیمه ای این کودکان نیز در دستور کار است .
نصر اضافه کرد با همکاری تشکل های غیر دولتی و موسسه های خیریه مراکز روزانه نگهداری از کودکان کار و خیابان در این پنج استان تشکیل شد تا به کاهش آسیب در حوزه این کودکان یاری شود.
مدیرکل امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: دو مرکز شبانه‌روزی بعثت و یاسر نیز برای نگهداری کودکان کار و خیابان در تهران فعال است.
وی افزود: در کنار مراکز نگهداری کودکان کار، مراکز نگهداری زنان، دختران، بیماران روانی مزمن و سالمندان نیز وجود دارد که افراد نیازمند به تناسب مشکلشان پس از شناسایی به این مراکز ارجاع می‌شوند.
نصر اضافه کرد: 11 دستگاه اجرایی کشور عضو شورای ساماندهی کودکان کار و خیابان هستند.

کد مطلب: 43113
زمان انتشار: دوشنبه 3 آذر 1393 - 12:52:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب