به روز شده: 13 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 43142
زمان انتشار: سه شنبه 4 آذر 1393 - 11:19:39

مدارس دولتی مشمول طرح حمایتی نباید شهریه دریافت کنند

مدارس دولتی مشمول طرح حمایتی نباید شهریه دریافت کنند
کودکان  - رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش، گفت: مدارس دولتی مشمول طرح بسته حمایتی، مجاز به دریافت هیچگونه وجهی نیستند.

به گزارش ایرنا، در بسته حمایتی مدارس غیردولتی، هفت محور پیش بینی شده که تامین منابع انسانی مورد نیاز، اعطای وام های کم بهره برای حمایت از مدارس غیردولتی، تسهیل فرایند صدور مجوز تاسیس و راه اندازی مدارس غیردولتی، خرید خدمات آموزشی و تکمیل ظرفیت مدارس غیردولتی، واگذاری بخشی از امور مورد تصدی در آموزش و پرورش به بخش غیردولتی و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی به مدارس غیردولتی، از جمله این محورها است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، 'مرضیه گرد' در پاسخ به برخی شایعات درخصوص اخذ شهریه در مدارس دولتی مشمول طرح بسته حمایتی، اظهار کرد: به منظور اجرای کامل طرح در مدارس دولتی مشمول طرح بسته حمایتی و دستیابی به اهداف کمی و کیفی مورد انتظار، تیم های نظارت و ارزیابی در حیطه های اجرایی، آموزشی و پرورشی مدارس مذکور به صورت مستمر درحال پایش عملکرد معلمان، مدیران و موسسان توسط ادارات مناطق و ادارات کل آموزش و پرورش استان های مجری طرح هستند.

وی درخصوص برخی گمانه زنی ها برای دریافت شهریه از اولیای مدارس مشمول طرح افزود: هیچ گونه وجهی از اولیای دانش آموزان مدارس دولتی مشمول طرح بسته حمایتی اخذ نخواهد شد و تاکید شده که این مدارس حق گرفتن هیچ مبلغی از دانش آموزان را ندارند.

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده خاطر نشان کرد: با عنایت به تداوم نظارت های مستمر سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت های مردمی تا تحقق عدالت آموزشی و اهداف طرح در این زمینه با خاطیان برخورد خواهد شد.

براساس گزارش سازمان غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده، گرد به اولیای دانش آموزان این گونه مدارس توصیه کرد: با مشاهده هرگونه تخلف بویژه مطالبه وجه در این مدارس، مراتب را از طریق سامانه پیامکی به شماره 3000330021 به ترتیب نام استان/ شهر/ منطقه/ مدرسه و عنوان تخلف به این سازمان اطلاع دهند تا اقدامات قانونی در خصوص آن صورت گیرد.

کد مطلب: 43142
زمان انتشار: سه شنبه 4 آذر 1393 - 11:19:39
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب