به روز شده: 10 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 43394
زمان انتشار: یکشنبه 16 آذر 1393 - 11:56:06

شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در سه استان

شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در سه استان
کودکان  - معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در سه استان البرز، فارس و بوشهر خبر داد.

به گزارش ایرنا، احمد میدری افزود: 880 کودک بازمانده از تحصیل در استان البرز، پنج هزار و 500 کودک در استان فارس و 99 کودک در استان بوشهر شناسایی شده اند.

وی اظهار داشت: با اینکه استان بوشهر کمترین تعداد کودک بازمانده از تحصیل را دارد اما متاسفانه شناسایی آنها به دلیل نداشتن آدرس، دشوار است.

معاون رفاه اجتماعی تاکید کرد: با توجه به اینکه بیشتر این کودکان به دنبال فقری که در خانواده های آنها جریان دارد از تحصیل بازمانده اند بنابراین تلاش می شود به گونه ای به این خانواده ها کمک شود تا کودکانشان به مدرسه بروند.

میدری اضافه کرد: بی تردید خانواده هایی که علیرغم کمک باز هم از رفتن کودکانشان به مدرسه جلوگیری کنند، کمک های آنها قطع خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر دلایلی که کودکان از تحصیل باز می مانند، گفت: برخی از علل بازماندن از تحصیل کودکان، ریشه در فقر فرهنگی دارد که باید برای رفع این موضوع هم تلاش کنیم.

میدری گفت: به طور عام مشاهده می شود که دختران بیش از پسران در معرض بیسوادی قرار دارند که این موضوع به همان ریشه های فرهنگی در میان خانواده ها باز می گردد.

یادآور می شود، روزبه کردونی مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی بتازگی در نشست مشورتی با نمایندگان سازمانهای مردم نهاد پیرامون طرح بازگشت به تحصیل کودکان آسیب پذیر بازمانده از تحصیل با اشاره به یکی از مصوبات نخستین نشست شورای عالی رفاه در خصوص ارایه راهکارهای تشویقی به منظور تحصیل همه کودکان، گفت: با تاکید ویژه وزیر رفاه برای اجرای دقیق و سریع این مصوبه، نشست های کارشناسی با حضور سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه کودک، مدیران بهزیستی و آموزش پرورش و صاحبنظران مرتبط آغاز شده است.

وی اظهار داشت: برای نخستین بار در بودجه سال 1393 دفتر امور آسیب های اجتماعی وزارت رفاه، اعتبار ویژه ای برای بازگشت به تحصیل کودکان آسیب پذیربازمانده از تحصیل در نظر گرفته شده است.

فعال شدن شورای عالی رفاه پس از هشت سال را باید به فال نیک گرفت. آسیبهای اجتماعی در کشور متاسفانه به دلیل فقر اقتصادی شدت بیشتری یافته که رفع و یا کاهش آنها عزمی ملی و تعامل بین دستگاهی را می طلبد.

کد مطلب: 43394
زمان انتشار: یکشنبه 16 آذر 1393 - 11:56:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب