به روز شده: 22 دقیقه قبل
کد مطلب: 43452
زمان انتشار: سه شنبه 18 آذر 1393 - 11:41:24

معاون ابتدایی آموزش و پرورش: کلاس‌های روستایی سه پایه می‌شوند

معاون ابتدایی آموزش و پرورش: کلاس‌های روستایی سه پایه می‌شوند
کودکان  - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس آیین‌نامه از سال آینده کلاس‌های چندپایه باید حداکثر دارای سه پایه باشند، عنوان کرد: در صورت لزوم تشکیل کلاسی با بیش از سه پایه، تا شش ساعت حق‌التدریس به معلم پرداخت می‌شود زیرا معلم باید زمان بیشتری برای دانش‌آموزان صرف کند.


به گزارش ایسنا، محمد دیمه‌ور با بیان اینکه به تازگی آیین‌نامه کلاس‌های چندپایه به عنوان مصوبه قطعی شورای عالی آموزش و پرورش و با امضای رئیس جمهور ابلاغ شد ، اظهار کرد: اکنون در حال تدوین شیوه‌نامه اجرایی این آیین‌نامه هستیم.

 وی افزود: حدود 700 هزار دانش‌آموز در کشور مشغول تحصیل در 52 هزار کلاس چندپایه هستند. اما با توجه به روند مهاجرت از روستا به شهر و کاهش جمعیت روستایی پیش بینی می‌شود آمار کلاس‌های چندپایه در آینده افزایش یابد. بنابراین ضرورت اداره مطلوب آموزشی و پرورشی این کلاس‌ها اقتضا می‌کرد تا آیین‌نامه‌ای برای آن تدوین شود.

 شرایط پرداخت شش ساعت حق‌التدریس اضافه به معلمان کلاس‌های چندپایه

 معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بر اساس این آیین‌نامه از سال آینده کلاس‌های چندپایه باید حداکثر دارای سه پایه باشند، عنوان کرد: ممکن است به هر دلیل در مناطق خاصی از کشور نیاز به تشکیل کلاس‌ها با بیش از سه پایه وجود داشته باشد. در این صورت بنا به تشخیص شورای برنامه‌ریزی استان، کلاس بیش از سه پایه در آن منطقه تشکیل خواهد شد.

 دیمه‌ور افزود: به ازای هر پایه اضافه و به نسبت دانش‌آموزانی که به کلاس اضافه می‌شوند، تا شش ساعت حق‌التدریس به معلم پرداخت می‌شود زیرا معلم باید زمان بیشتری برای دانش‌آموزان صرف کند.

 دیمه‌ور ادامه داد: هنوز آمار قطعی کشوری درباره تعداد کلاس‌های بیش از سه پایه در کشور نداریم ولی در آینده نزدیک و پس از تکمیل اطلاعات اعلام می‌شود.

کد مطلب: 43452
زمان انتشار: سه شنبه 18 آذر 1393 - 11:41:24
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب