به روز شده: 4 ساعت و 40 دقیقه قبل
کد مطلب: 43464
زمان انتشار: سه شنبه 18 آذر 1393 - 14:54:04

تلاش یونسکو برای جهانی عاری از جنگ و خشونت/آموزش با کیفیت حق کودکان است

 تلاش یونسکو برای جهانی عاری از جنگ و خشونت/آموزش با کیفیت حق کودکان است
کودکان  - رئیس اداره علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون یونسکو در ایران گفت: یونسکو برای جهانی عاری از جنگ و خشونت تلاش می کند و برای این سازمان 4 اصل دوری از خشونت، حفاظت از محیط زیست، صبر و بردباری و آموزش کیفی 4 اصل مهم در حوزه کودک محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، شیدا مهنام در همایش سلامت اخلاقی کودک و نوجوان در خانواده، مدرسه و جامعه که امروز سه‌شنبه 18 آذر در تالار ایوان شمس در حال برگزاری است، اظهار داشت: سازمان یونسکو در 5 دپارتمان آموزش، فرهنگ، ارتباطات، علوم طبیعی، اجتماعی و انسانی فعالیت می‌کند.

وی افزود: در تمام این دپارتمان‌ها به بحث کودک و نوجوان تاکید می‌شود و تمام فعالیت‌های ما متمرکز بر این گروه‌های سنی است. دپارتمان علوم اجتماعی و انسانی بیشتر بر کودک تمرکز می‌کند و دپارتمان آموزشی با تأکید بر نوجوانان فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد.

وی افزود: همه ما به دنبال تأمین نیازهای کودکانمان هستیم و تلاش می‌کنیم برای آنها غذا، آب و سرپناه مناسب تهیه کنیم.

مهنام گفت:‌ کشور ما از سال 1395 به عضویت سازمان یونسکو درآمده است. این سازمان دو هدف اصلی دارد که صلح و توسعه پایدار و زندگی بهتر برای مردم اهداف آن هستند.

وی افزود: همه ما با هدف جهانی زیباتر برای کودکان در سازمان یونسکو فعالیت داریم. این سازمان بر جهان نیز عاری از خشونت و جنگ تأکید می‌کند، بنابراین باید از تک تک افراد و خانواده‌ها شروع کنیم. اساسنامه یونسکو می‌گوید جنگ در اذهان مردم شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: دومین خواسته این سازمان تأکید و حفاظت از محیط زیست است. امروز جنگ‌زدایی و بیابان‌زدایی رو به افزایش است.

رئیس اداره علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون یونسکو در ایران گفت: سومین خواسته سازمان یونسکو برای کودکان آموزش تحمل و بردباری در گفت‌وگو با کودک و آموزش صبر و دگرپذیری است. برای توانمندسازی یادگیری و اشکال جدید شهروند جهانی باید همدیگر را تحمل کنیم.

مهنام تصریح کرد:‌ آموزش کیفی کودکان چهارمین خواسته‌ای است که سازمان یونسکو برای این رده سنی دارد.

وی از اولین طرح ابتکار جهانی آموزش شهروندی خبر داد و خاطرنشان کرد: اولین طرح ابتکار جهانی آموزش شهروندی است که به پیشنهاد دبیر کل سازمان ملل در حال بررسی است. ایران نیز در زمینه این طرح همکاری دارد. شعار یونسکو برای فردا است و 4 اصل دوری از خشونت، حفاظت از محیط زیست، صبر و بردباری و آموش کیفی 4 اصل مهم در حوزه کودک محسوب می‌شود.

کد مطلب: 43464
زمان انتشار: سه شنبه 18 آذر 1393 - 14:54:04
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب