به روز شده: 3 ساعت و 53 دقیقه قبل
کد مطلب: 43576
زمان انتشار: سه شنبه 25 آذر 1393 - 10:54:16

تنبیه بدنی دانش‌آموزان قابل پیگیری در مراجع قضایی است

تنبیه بدنی دانش‌آموزان قابل پیگیری در مراجع قضایی است
کودکان  - معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در واکنش به تنبیه بدنی دانش‌آموزان طی دو ماه اخیر گفت:خانواده دانش آموزان می‌توانند علاوه بر گزارش تنبیه بدنی به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری آن را به عنوان جرم از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند.

به گزارش تسنیم، محمد دیمه‌ور در پاسخ به این پرسش " طی ماه‌های اخیر چند مورد از تنبیه بدنی دانش‌آموزان گزارش شده است به عنوان مثال می‌توان به تنبیه دانش آموز ابتدایی روستای میرجاوه با شلاق، تنبیه بدنی گروهی دانش‌آموزان کلاس پنجم توسط مدیر در بندرعباس، تنبیه بدنی دانش‌آموز شیروانی توسط سرایدار مدرسه و تنبیه بدنی دانش‌آموزان گناوه‌ای با لوله پولیکا، اشاره کرد برای برخورد با برخورد با این پدیده در نظام تعلیم و تربیت و جلوگیری از گسترش آن چه تدابیری اندیشیده‌اید؟" اظهار داشت:‌ از نظر ما تنبیه بدنی و تحقیر و توهین دانش‌آموزان اقدام ناپسندی است که با اصول اولیه تعلیم و تربیت سازگار نیست.

وی افزود: افرادی که اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان می‌کنند، صلاحیت معلمی را ندارند و دفاع بی مورد از این رفتار ناپسند آن را تطهیر نمی‌کند. افرادی که تلویحا اقدام به توجیه تنبیه بدنی دانش آموزان می‌کنند به شأن نظام تعلم و تربیت خدشه وارد می‌کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اولیاء دانش آموزان و مجموعه همکاران در آموزش و پرورش می‌توانند تنبیه بدنی را به هیئت رسیدگی به تخلفات اداری گزارش دهند همچنین این پدیده را به عنوان جرم از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند.

دیمه‌ور افزود: هم‌اکنون بسیاری از فرهنگیان در شرایط سخت و در نقاط محروم به امر تعلیم و تربیت مشغول هستند و حتی بسیاری از آنها در راه آموزش علم به دانش‌آموزان یا نجات دادن جان آنها، جان خود را از دست می‌دهند که در ماه‌های اخیر شاهد چنین فداکاری‌هایی از سوی جامعه فرهنگیان بودیم در چنین شرایطی ظلم است که فردی بدون توجه به شأن معلمی اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان کند.

کد مطلب: 43576
زمان انتشار: سه شنبه 25 آذر 1393 - 10:54:16
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب