به روز شده: 12 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 43577
زمان انتشار: سه شنبه 25 آذر 1393 - 10:58:01

آخرین روند طرح شهاب در مدارس دولتی

آخرین روند طرح شهاب در مدارس دولتی
کودکان  -  معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه تصمیمی برای تلفیق طرح شهاب در پژوهش سراهای دانش‌آموزی نداریم، گفت: هم‌اکنون ۱۴۰ هزار دانش‌آموز پایه چهارم ابتدایی در ۳۲ منطقه آموزشی تحت پوشش مرحله آزمایشی طرح شهاب هستند.

به گزارش تسنیم، محمد نستوه در پاسخ به این پرسش " معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از تلفیق طرح شهاب در پژوهش سراهای دانش‌آموزی خبر داده است، این طرح به چه صورت قرار است اجرایی شود؟" اظهار داشت:‌ در آموزش و پرورش هیچ تصمیمی مبنی بر ادغام طرح شهاب در پژوهش سراهای دانش‌آموزی اتخذ نشده است و قرار نیست این موضوع اتفاق بیفتد.

وی افزود: هم‌اکنون طرح شهاب برای دانش‌‌آموزان پایه چهارم ابتدایی در 32 استان کشور در یک منطقه آموزشی در حال اجراست که در مجموع 140 هزار دانش‌آموز تحت پوشش این طرح قرار دارند.

معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان با اشاره به اینکه طرح شهاب با هدف حمایت از دانش‌آموزان با استعداد اجرا می‌شود،‌گفت: در این طرح دانش آموزان با استعدادهای برتر شناسایی و برای هدایت تحصیلی آنها اقدامات لازم انجام می شود. بر این اساس دانش‌آموزان مستعد در مقطع ابتدایی توسط معلمان شناسایی می‌شوند و با ورود آنها به دوره متوسطه هدایت تحصیلی خاص برایشان اعمال می‌شود.

—نستوه ادامه داد:‌اولین مرحله طرح شهاب به صورت آزمایشی در هفت استان کشور اجرا شد و هم‌اکنون در سال تحصیلی جدید این طرح ویژه دانش‌آموزان چهارم ابتدایی در 32 منطقه کشور در حال اجراست که تلاش می‌شود استعداد دانش آموزان را در مدارس عادی با مکانیزمی شناسایی کنیم تا به جای جدا کردن و انتقال آنها به مدارس استعدادهای درخشان، آنها را در همان مدرسه عادی تربیت کنیم.

به گزارش تسنیم، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در تاریخ 15 آذر در مراسم افتتاح آزمایشگاه‌های دانش‌آموزی فناوری نانو عنوان کرد: بنیاد ملی نخبگان طرح شهاب را دنبال می‌کند و باید تلاش کنیم تا این طرح با پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی درهم‌آمیزد و از مهر سال آینده طرح شهاب با ایده‌های جدید توسعه یابد.

کد مطلب: 43577
زمان انتشار: سه شنبه 25 آذر 1393 - 10:58:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب