به روز شده: 11 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 44079
زمان انتشار: چهارشنبه 24 دی 1393 - 16:52:51

ادامه فعالیت مهدهای کودک در مناطق محروم نیازمند حمایت دولت است

ادامه فعالیت مهدهای کودک در مناطق محروم نیازمند حمایت دولت است
کودکان  - قائم مقام معاونت امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ادامه فعالیت مهدهای کودک در مناطق محروم نیازمند حمایت دولت است.

به گزارش ایرنا، 'حمید الوند' روز چهارشنبه در کارگروه اموراجتماعی وفرهنگی استان همدان اظهار کرد: ارایه امکانات و خدمات آموزشی در مناطق محروم موثرترین راهبرد برای دور نگاه داشتن کودکان این مناطق از معضلات اجتماعی است.

وی افزود: 17هزار مهدکودک در کشور فعال است که هفت هزار و 700 مهد در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهرها قرار دارد.

وی توسعه مهدهای روستایی و مناطق محروم و کم برخوردار را مهمترین برنامه معاونت اجتماعی بهزیستی عنوان کرد و گفت: باید برای تداوم فعالیت این مهدها مسوولان و مردم مشارکتی جدی داشته باشند.

الوند تصریح کرد: آموزش کودک و خانواده در مهدهای روستایی و مناطق کم برخوردار مهمترین عملکرد برای ارتقای سطح توانایی کودکان و آموزش مهارت های زندگی به والدین است.

قائم مقام معاونت امور اجتماعی کشور گفت: 102 هزار نیروی خانم در مهدهای کودک کشور فعالیت دارند که 55 هزار نفر مربی مهد، 17 هزار مدیر مهد و نیروهای خدماتی در بخش خصوصی فعالیت دارند.

وی آموزش های مداوم به مربیان و مدیران مهدهای کودک سراسر کشور را یکی از برنامه های جدی بهزیستی کشور عنوان کرد و افزود: تمام مربیان و مدیران برای تمدید مجوز فعالیت خود باید دوره های آموزشی را طی کنند.

وی گذراندن 136 واحد درسی توسط مربیان مهدهای کودک را ضروری دانست و گفت: با آموزش های مداوم مربیان در طول سال مورد آموزش قرار دارند.

قایم مقام معاونت امور اجتماعی بهزیستی کشور اظهار کرد: بحث نظارت بر عملکرد مربیان مهدهای کودک به صورت جدی توسط بهزیستی انجام می شود و به طور قطع در صورت بروز خطا از سوی مربیان و مدیران مهدهای کودک برخورد جدی با فرد خاطی خواهد شد.

الوندی در خصوص محتوی آموزشی در مهد ها نیز گفت: محتوای مطالب براساس ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی است که موجب ارتقای سطح فکری و استعداد کودکان می شود.

962 مربی در 365 مهد کودک شهری و روستایی در استان همدان فعال است.

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 44079
زمان انتشار: چهارشنبه 24 دی 1393 - 16:52:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-2

دیگر مطالب