به روز شده: 8 ساعت و 14 دقیقه قبل
کد مطلب: 44121
زمان انتشار: یکشنبه 28 دی 1393 - 10:56:20

آغاز به کار هفتمین مجلس دانش آموزی

آغاز به کار هفتمین مجلس دانش آموزی
کودکان  - هفتمین مجلس دانش آموزی دقایقی پیش با حضور وزیر آموزش و پرورش و شماری از مسوولان در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی آغاز بکار کرد.

به گزارش ایرنا، دراین دوره از مجلس دانش آموزی، کمیسیون های استانی و نشست های قطبی فعال سازی خواهد شد.

این دوره از اجلاس که تا سه شنبه 30 دی ماه ادامه دارد همچنین تدوین، تصویب و انتشار سند مجلس دانش آموزی را در برنامه دارد.

بررسی و تصویب لوایح و طرح ها در مجلس دانش آموزی و ارایه آن به مسوولان عالی رتبه نظام تعلیم و تربیت و ارایه پیشنهادات دانش آموزی به مسوولان تصمیم گیر در وزارت آموزش وپرورش از دیگر برنامه های هفتمین دوره مجلس دانش آموزی است.

تعداد نمایندگان مجلس دانش آموزی 150 نفر است که نیمی دختر و نیمی دیگر پسر هستند. این نمایندگان از میان دانش آموزان عضو شورای دانش آموزی مدارس دوره متوسطه به مدت 2 سال انتخاب می شوند.

فراهم آوردن زمینه تربیت اجتماعی و سیاسی و مدیریتی دانش آموزان ، ترویج فرهنگ مشارکت جویی تعاون وهمکاری، مسوولیت پذیری و زمینه سازی برای مشارکت فکری وعملی دانش آموزان درعرصه های مختلف آموزش وپرورش، ترویج فرهنگ گفت و گو و مشورت بین دانش آموزان و بهره گیری از نظرات دانش آموزان دراصلاح قوانین و مقررات و طرح ها و برنامه ها ازجمله اهداف مجلس دانش آموزی است.

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 44121
زمان انتشار: یکشنبه 28 دی 1393 - 10:56:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-4

دیگر مطالب