به روز شده: 9 ساعت و 31 دقیقه قبل
کد مطلب: 44150
زمان انتشار: دوشنبه 29 دی 1393 - 16:50:43

معتادان زیر 18 سال خدمات درمانی رایگان دریافت می‌کنند

 معتادان زیر 18 سال خدمات درمانی رایگان دریافت می‌کنند
کودکان  - معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از برنامه های مهم سال جاری ستاد مبارزه با موادمخدر فراهم کردن بیمه اعتیاد برای کل معتادان است که در مرحله اول خدمات درمانی رایگان به نوجوانان معتاد زیر 18 سال ارائه می شود.

به گزارش ایرنا،دکتر «پرویز افشار» افزود: در مرحله اول پوشش بیمه درمانی فقط برای نوجوانان زیر 18 سال است که به همین منظور اعتبار 30 میلیارد تومانی برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در این راستا خدمات بستری و درمان اعتیاد و خدمات دارویی و غیردارویی به صورت رایگان در اختیار این افراد قرار می گیرد اما منوط به این است که در مراکز دولتی این خدمات را بگیرند.

افشار با بیان اینکه این موضوع شامل ارائه خدمات درمانی در مراکز دولتی می شود، افزود: افراد زیر 18 سال می توانند برای درمان خود به مراکز درمانی مجاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا بهزیستی مراجعه کنند و براساس خدمتی که به آنها ارائه می شود هزینه آن را سازمان بیمه سلامت به مراکز دولتی پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه تنها فرانشیز این خدمات را که مبلع ناچیزی است خود معتادان پرداخت می کنند، افزود: به همین منظور درمان نگهدارنده سرپایی با «متادون یا شربت تریاک و یا بوپرنورفین» و یا درمان نگهدارنده با «نالتروکسان» به مدت 6 ماه، سم زدایی با «بوپرنورفین» به صورت سرپایی با بستری حداکثر سه بار و هرگونه مسمومیت با موادمخدر افیونی به صورت بستری، شامل این نوع خدمات درمانی می شود.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: آیین نامه ای در این خصوص به وزارتخانه ها و دستگاه های مرتبط ابلاغ شده تا بتوان خدمات درمانی خوبی به این افراد داده شود.

وی ابراز امیدواری کرد در سنوات آینده با تخصیص اعتبارات بیشتر بتوان گروه های بیشتری را از این خدمات درمانی رایگان بهره مند کرد، چرا که قرار است در جلسه آتی ستاد مبارزه با موادمخدر در بهمن ماه امسال این موضوع مطرح شود تا بتوان تعداد معتادان بیشتری را تحت پوشش این بیمه قرار داد.

به گفته وی آمار دقیقی از تعداد افراد معتاد زیر 18 سال در سطح کشور وجود ندارد.

آمار مصرف کنندگان مواد مخدر در ایران مربوط به افراد 15 تا 64 ساله در مجموع یک میلیون 325 هزار معتاد در کشور است.

کد مطلب: 44150
زمان انتشار: دوشنبه 29 دی 1393 - 16:50:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب