به روز شده: 3 ساعت و 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 44229
زمان انتشار: دوشنبه 6 بهمن 1393 - 13:15:25

مدارس دولتی واگذار شده به بخش خصوصی پولی نمی‌شوند

مدارس دولتی واگذار شده به بخش خصوصی پولی نمی‌شوند
کودکان  - رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه به هیچ وجه خصوصی سازی مدارس دولتی مدنظر آموزش و پرورش نیست گفت: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم خانواده‌ها برای حضور فرزندشان در مدارس دولتی که به بخش خصوصی واگذار می‌شود، شهریه بپردازند.


به گزارش ایسنا، مرضیه گرد در پاسخ به اینکه آیا روند خصوصی سازی مدارس دولتی در سال آینده ادامه می‌یابد گفت:‌ به هیچ وجه بحث خصوصی سازی را دنبال نمی‌کنیم.

 وی افزود: موسسان غیردولتی طبق قانون مجوزهایی را اخذ و مدارس غیردولتی را دایر می‌کنند. اکنون در این طرح به علت مشکلات وزارتخانه از موسسان غیر دولتی تقاضا کردیم در چارچوب مجوزهایی که دارند برای تامین نیروی انسانی به ما کمک کنند. به هیچ وجه خصوصی سازی مدنظر آموزش و پرورش نیست، زیرا معتقد است که آموزش و پرورش باید با جذب و توسعه مشارکت‌ها فعالیت کند.

 رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: خصوصی سازی به معنای تفویض کامل اختیارات است، اما در مشارکت، نگاه ما همکاری بخش دولتی و غیردولتی با ضوابط آموزش و پرورش است.

 گرد در پاسخ به اینکه آیا از سال آینده خانواده‌ها باید برای حضور فرزندشان در مدارس دولتی که به بخش خصوصی واگذار می‌شود شهریه بپردازند؟ عنوان کرد: خیر، به هیچ وجه اینگونه نیست و اجازه نمی‌دهیم شهریه دریافت شود. اخذ شهریه در برنامه آموزش و پرورش هم نیست.

کد مطلب: 44229
زمان انتشار: دوشنبه 6 بهمن 1393 - 13:15:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب