به روز شده: 5 ساعت و 46 دقیقه قبل
کد مطلب: 44424
زمان انتشار: پنجشنبه 23 بهمن 1393 - 13:48:20

گزارش نقض حقوق بشر کودکان مهاجر در استرالیا

گزارش نقض حقوق بشر کودکان مهاجر در استرالیا
کودکان  - کمیسیون حقوق بشر استرالیا روز پنجشنبه از نقض آشکار حقوق بشر کودکان مهاجر که منتهی به ایجاد بیماری های روحی و روانی در میان آنها شده است، خبر داد.

به گزارش ایرنا ، گزارش کمیسیون حقوق بشر استرالیا نشان می دهد که از 800 کودکی که در دو سال گذشته در بازداشتگاه های مختلف استرالیا نگهداری شده اند 300 مورد از آنها یا به خود آسیب زده اند و یا تلاشی هایی برای آسیب رساندن به خود انجام داده اند.

شبکه خبر آسیا اعلام کرد سازمان های فعال حقوق بشر در استرالیا با حمایت از گزارش کمیسیون حقوق بشر این کشور خواستار بهبود شرایط موجود شدند.

سیاست های دولت استرالیا در قبال پناهجویان باعث انتقادات آشکار داخلی و خارج از این کشور شده است.

این انتقادها مربوط به انتقال پناهجویان به مناطق محروم در پاپوآ گینه نو و برخی از نواحی دورافتاده دیگر است، با وجود اینکه پرونده پناهجویی این افراد در دست بررسی است.

به رغم انتقادات به سیاست های سخت گیرانه 'تونی ابوت' نخست وزیر استرالیا در قبال پناهجویان که پس از انتخابات سال 2013 انجام شد، برخی از گروه های داخلی این کشور از این گونه سیاست ها حمایت می کنند.

گزارش کمیسیون حقوق بشر استرالیا که با عنوان 'کودکان فراموش شده' انتشار یافته، نشان می دهد بازداشت طولانی مدت و غیرمعقول کودکان انجام شده و تاکید شده است باید تحقیق دولتی در این زمینه انجام شود.

این گزارش، بازداشت طولانی مدت کودکان مهاجر را نقض آشکار حقوق مهاجران عنوان کرده است.

کمیسیون حقوق بشر استرالیا خواستار ممنوعیت بازداشت نامحدود کودکان، تعطیلی یک کمپ مهاجران در جزیره کریسمس و آزادی کودکان در جزیره نائورو شد.

'پیتر داتون' وزیر مهاجرت استرالیا، برخی پیشنهادهای ارائه شده را غیرقابل قبول دانسته و برخی دیگر را به معنای تخریب سیاست هایی می داند که از سفر کودکان با قایق در مرحله نخست فرایند پناهجویی جلوگیری می کند.

'جورج براندیز' دادستان کل استرالیا نیز در واکنش به این گزارش اعلام کرده است که دولت آن را نمی پذیرد.

عفو بین الملل بر اساس این گزارش اعلام کرده است شواهد نشان می دهد که کودکان و والدین آنها باید هر چه سریعتر آزاد شوند.

'تونی ابوت' نخست وزیر استرالیا از هفته های گذشته به دلیل برخی سیاست های داخلی این کشور از جمله شکست در انتخابات محلی و همچنین اعطای نشان 'شوالیه' به پرنس فیلیپ مورد انتقاد گسترده از طرف هم حزبی های خود قرار گرفت.

وی پس از این انتقادات و در رای گیری درون حزبی، تنها توانست همراهی 60 درصد از هم حزبی ها خود را به دست آورد که این امر زنگ خطری برای حفظ موقعیت وی در ماه های آتی محسوب می شود.

کد مطلب: 44424
زمان انتشار: پنجشنبه 23 بهمن 1393 - 13:48:20
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-4

دیگر مطالب