به روز شده: 12 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 44506
زمان انتشار: سه شنبه 28 بهمن 1393 - 10:44:31

وزیر کشور: تغییر الگوی مصرف مواد مخدرنگران کننده است/1،5 درصد مردم مبتلا به موادمخدر هستند

وزیر کشور:  تغییر الگوی مصرف مواد مخدرنگران کننده است/1،5 درصد مردم مبتلا به موادمخدر هستند
حقوق شهروندی  - دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به اینکه تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی نگران کننده است، گفت: تصمیمات خوبی در زمینه مبارزه با موادصنعتی مخدر در کشور گرفته شده به طوری که اکنون وارات بسیاری از پیش سازهای موادمخدر کاملا ممنوع شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: به همین منظور از واردات انواع اسیدها، مواد مورد استفاده در داروها و سودافدرین ها جلوگیری می شود.

وی با اشاره به همکاری بسیار خوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ستاد مبارزه با موادمخدر، اظهار داشت: تغییر الگوی مصرف موادمخدر از سنتی به صنتی به عنوان یک نگرانی است که امیدواریم با اقدامات انجام شده بتوان بخش عمده ای از این نگرانی ها را کاهش داد.1،5 درصد مردم ایران مبتلا به موادمخدر هستند

رحمانی فضلی ادامه داد: خوشبختانه 98،5 درصد جمعیت ایران پاک و سالم هستند و تنها 1،5 درصد از مردم ایران مبتلا به موادمخدر هستند و جلوگیری از اعتیاد این افراد کار سختی نیست اما باید مردم به وظیفه خودشان آگاه باشند.

وزیر کشور افزود: خوشبختانه امسال تعداد وادحدهای تولیدی منهدم شده موادمخدر صنعتی در کشور افزایش یافته، میزان مواد مخدر در بازار کاهش یافته و قیمت نیز رو به افزایش است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر در سطح کشور افزود: با اجرای این رویکرد سطح آگاهی و اطلاعات مردم از موضوع موادمخدر و آسیب های ناشی از آن و روش های مقابله وکنترل آن بالا رفته است.

وی با بیان اینکه انجام فعالیت های اجتماعی و فرهنگی نتیجه بخش است اما پروسه ای طولانی و میان مدت می شود، ادامه داد: امسال در قالب فیلم های تلویزیونی نیز به موضوع موادمخدر پرداخته شده به طوری که سه فیلم مستقل در این زمینه تولید شده است و به خاطر اثربخشی آنها، باید موضوع اجتماعی را به جدیت دنبال کنیم.


در حوزه تجهیزات فنی به بهانه تحریم کمک نمی کنند


وزیر کشور در ادامه با اشاره به ارسال فهرستی از تجهیزات فنی مورد نیاز موادمخدر به سازمان ملل متحد افزود: فهرست به سازمان ملل ارسال شده و آنها بررسی می کنند که در صورتی که با شاخص های مورد نظر آنان هماهنگ باشد، این تجهیزات را برای ما ارسال کنند.

وی ادامه داد: به نظر من اینها بهانه جویی است و و در واقع می توان گفت که کمک ها به ویژه در حوزه مالی و تجهیزاتی موثر نیست.

وزیر کشور ادامه داد: اما در همه گزارش هایی که از سوی «یوری فدوتوف» معاون دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال شده فعالیت های ایران برجسته نشان داده شده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: پیوند موادمخدر و پول های کثیف ناشی از قاچاق موادمخدر با تروریسم است و در صورتی که نقشه توزیع و پراکندگی تروریسم در دنیا را با نقشه توزیع موادمخدر مشاهده کنید کاملا با هم است چون یکی از منابع تامین سرمایه و پول برای تروریسم ها از راه قاچاق موادمخدر است.

وی ادامه داد: در پنج سال گذشته جغرافیای تروریسم تا قلب اروپا نیز پیش رفته است و دنیا باید متوجه خطر عظیم تروریسم و قاچاق باشد.

کد مطلب: 44506
زمان انتشار: سه شنبه 28 بهمن 1393 - 10:44:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده