به روز شده: 5 ساعت و 43 دقیقه قبل
کد مطلب: 44560
زمان انتشار: شنبه 2 اسفند 1393 - 11:06:10

دانش‌آموزان استثنایی به مدارس عادی می‌روند/پوشش دانش‌آموزان"هوش مرزی"

دانش‌آموزان استثنایی به مدارس عادی می‌روند/پوشش دانش‌آموزان
کودکان  - رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از تعامل و همکاری با معاونت آموزش ابتدایی برای افزایش پوشش دانش آموزان دیرآموز یا هوش مرزی خبر داد و گفت: در سال آینده میزان حضور دانش آموزان دیرآموز را در مدارس عادی توسعه می‌دهیم.


به گزارش ایسنا، مجید قدمی با اشاره به جزئیات اجرای طرح آموزش فراگیر در سال آینده اظهار کرد:‌ اکنون 38 هزار نفر در قالب طرح فراگیر در مدارس عادی تحصیل می‌کنند، با توجه به بودجه خوبی که برای سال آینده برای این سازمان در نظرگرفته شده است، توسعه و حمایت از طرح آموزشی فراگیر را دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: از مجموع اعتبارات، سه میلیارد تومان اعتبار برای ارتقای این طرح در نظر گرفته شده است. بر این اساس بخشی از دانش آموزان استثنایی چون ناشنوایان و غیره به مدارس عادی خواهند رفت.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه معلمان مدارس عادی دارای دانش آموز استثنایی تحت آموزش قرار می‌گیرند گفت: علاوه بر این بسته‌های راهنمای خودآموز معلمان را تهیه می‌کنیم تا آموزش‌های تکمیلی لازم را دریافت کنند.

رایگان شدن هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی در 10 استان

قدمی ادامه داد: همچنین هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان طرح فراگیر را تقبل خواهیم کرد. علاوه بر این قصد داریم سال آینده ایاب و ذهاب دانش آموزان 10 استان محروم کشور را رایگان کنیم.

 پوشش دانش آموزان هوش مرزی

 وی از تعامل و همکاری با معاونت آموزش ابتدایی برای پوشش دانش آموزان دیرآموز یا هوش مرزی خبر داد و گفت: در سال آینده میزان حضور دانش آموزان دیرآموز را در مدارس عادی توسعه می دهیم. سالانه 30 تا 50 هزار دانش آموز "هوش مرزی" که بین دانش آموزان کم توان ذهنی و دانش آموزان عادی قرار می‌گیرند را شناسایی می کنیم و از سال تحصیلی آینده خدمات مشاوره‌ای به آنها و خانواده‌هایشان ارائه می‌کنیم.

کد مطلب: 44560
زمان انتشار: شنبه 2 اسفند 1393 - 11:06:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب