به روز شده: 5 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 44573
زمان انتشار: یکشنبه 3 اسفند 1393 - 10:36:15

هشدار یونیسف درباره شکنجه کودکان فلسطینی در زندان‌های اسراییل

هشدار یونیسف درباره شکنجه کودکان فلسطینی در زندان‌های اسراییل
کودکان  - صندوق کودکان ملل متحد یونیسف در گزارش جدید خود اعلام کرد: بدرفتاری با کودکان اسیر فلسطینی هنوز سیاست هدفمند و گسترده رژیم صهیونیستی است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل ازخبرگزاری « معا » ، یونیسف در این گزارش افزود: به رغم  ادعاها درباره تغییر و تحولات در قانون نظامی اسراییل ولی باز هم بدرفتاری با کودکان اسیر فلسطینی سیاست هدفمند و گسترده مقامات اسراییلی است.

این گزارش یونسیف موید گزارش هایی است که جنبش جهانی دفاع از کودکان فلسطینی پیشتر تهیه و ارائه کرده بود.

یونیسف در این گزارش اعلام کرد مقامات اسراییلی از مارس سال 2013 دستورات نظامی جدیدی را در خصوص بازداشت کودکان صادر کردند  ولی اسناد و مدارکی که از سال 2013 به بعد از سوی گروه کاری یونیسف جمع آوری شده حاکی از ادامه بدرفتاری نظامیان اسراییلی با کودکان اسیر فلسطینی است.

بر اساس اسناد و مدارکی که جنبش جهانی دفاع از کودکان فلسطینی در سال 2014 جمع آوری کرد بیش از سه چهارم کودکان فلسطینی که در بند زندان های اسراییل قرار دارند در فاصله زمانی بین بازداشت و بازجویی هدف انواع مختلف خشونت و شکنجه جسمی و روانی قرار می گیرند. نیمی از آنان در حالی که عریان هستند مورد بازجویی قرار می گیرند و در 93 درصد از آنان از مشورت قانونی محروم می شوند و درصد بسیار کمی از کودکان اسیر فلسطینی می توانند اعاده حق کنند.

در این اسناد و مدارک آمده است یکی از موارد بسیار نگران کننده درباره کودکان فلسطینی در بند زندان های اسراییل این است که برای مدت زمان طولانی در حبس انفرادی قرار می گیرند و این با قوانین ذیربط بین المللی تناقض دارد.

عاید ابو قطیش از مسئولان جنبش جهانی دفاع از حقوق کودکان فلسطینی اعلام کرد به رغم این که مقامات یونیسف از دو سال پیش تاکنون بارها با مسئولان ذیربط اسراییلی درباره رعایت حقوق کودکان اسیر فلسطینی گفتگو کرده  اند ولی هنوز هیچ تغییر و تحولی در سیاست این رژیم در تعامل با کودکان اسیر فلسطینی ایجاد نشده است و بدرفتاری با آنان ادامه دارد.

ابو قطیش افزود: « اسناد و مدارک محکمی وجود دارد که نشان می دهد خشونت و بدرفتاری با کودکان فلسطینی در بند زندان های اسراییل هنوز یک اصل مورد استفاده است.»

کد مطلب: 44573
زمان انتشار: یکشنبه 3 اسفند 1393 - 10:36:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب