به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 44611
زمان انتشار: سه شنبه 5 اسفند 1393 - 11:47:36

ارائه توصیه‌های لازم برای اصلاح قوانین در حوزه کودکان به مراکز قانون‌گذاری

ارائه توصیه‌های لازم برای اصلاح قوانین در حوزه کودکان به مراکز قانون‌گذاری
کودکان  - دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: نتایج سلسله نشست‌های نقش رهبران دینی در پیشگیری از خشونت علیه کودکان جمع‌آوری شده و در این راستا، توصیه‌های لازم در زمینه اصلاح قوانین مربوط به کودکان به مراکز قانون‌گذاری ارائه می‌شود.


به گزارش ایسنا، مظفر الوندی درباره سلسله نشست‌های نقش رهبران دینی در پیشگیری از خشونت علیه کودکان که امروز آخرین نشست آن در حال برگزاری است،‌ گفت: یکی از برنامه‌هایی که در این نشست‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد استفاده از امکانات مردمی و امکانات دینی و مذهبی است. بر همین اساس هم کشور ما و هم سازمان ملل شعاری را در سال‌های اخیر تحت عنوان "نفوذ رهبران دینی برای بعضی از مسائل و مشکلات کودکان در سطح جهان" مطرح کرده که این ایده چند سالی است شکل گرفته است.

وی افزود: همایشی در همین راستا در توکیو و همایش دیگری در قم برگزار شد و ما این موضوعات را در آنجا دنبال کردیم.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، ادامه داد: موضوعات اساسی مربوط به کودکان و نوجوانان که معمولاً منشأ خشونت تلقی می‌شود مانند، تبعیض، غفلت و بی‌توجهی، خشونت جنسی و ازدواج زودهنگام را انتخاب کردیم که در قالب 4 نشست با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی برگزار شد.

الوندی درباره نتایج نشست‌های نقش رهبران دینی در پیشگیری از خشونت علیه کودکان،‌ گفت: مطالب این نشست‌ها جمع آوری می‌شود و در نهایت یکسری توصیه‌های لازم در زمینه اصلاح قوانین مربوط به کودکان در نظر گرفته می‌شود و آنها را به مراکز قانون‌گذاری انتقال می‌دهیم. همچنین موضوعات اجرایی را نیز به مراکز اجرایی می‌دهیم و توصیه‌هایی هم به نهادهای مذهبی مثل شورای سیاست‌گذاری کشور، ائمه جمعه کشور و نهادهایی که مرتبط با نهادهای مذهبی هستند انتقال خواهیم داد.

الوندی یادآور شد: این نشست‌ها تذکر و هشداری است تا ما بتوانیم از این ظرفیت‌ها و شبکه وسیعی که روحانیون دارند استفاده کنیم. ناگفته نماند که وزیر دادگستری در اولین نشست و امروز که آخرین نشست نقش رهبران دینی در پیشگیری از خشونت علیه کودکان است حضور داشتند.

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 44611
زمان انتشار: سه شنبه 5 اسفند 1393 - 11:47:36
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب