به روز شده: 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 44700
زمان انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1393 - 12:06:03

81 درصد قربانیان خشونتهای جنسی در فرانسه کودکان هستند

81 درصد قربانیان خشونتهای جنسی در فرانسه کودکان هستند
کودکان  - نتایج یک تحقیق درمورد ناهنجاری های اجتماعی در فرانسه نشان می دهد بیش از هشتاد و یک درصد از قربانیان خشونت ها و سوء استفاده های جنسی در این کشور، کودکان و نوجوانان هستند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، سازمانی موسوم به «انجمن خاطرات قربانیان ضربات روحی» با همکاری صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) با تحقیق بر روی بیش از دو هزار و یکصد نفر در سنین پانزده تا هفتاد و دو سال که نود و پنج درصد از آنها زن بودند دریافتند یک پنجم زنان و دختران و یک چهاردهم مردان و پسران در فرانسه قربانی نوعی از خشونت و سوء استفاده جنسی هستند و نکته مهم اینجاست که نود و چهار درصد این خشونت ها توسط نزدیکان این افراد صورت گرفته است.
این تحقیق نشان می دهد 81 درصد از پرسش شوندگان، پیش از 18 سالگی قربانی خشونت های جنسی بوده اند که از میان آنها، پنجاه و یک درصد پیش از یازده سالگی و بیست و یک درصد پیش از شش سالگی هدف سوء استفاده های جنسی واقع شده اند.
نکته تکان دهنده این که در بیش از نیمی از موارد، نزدیکان قربانی ها یعنی افراد خانواده مانند پدر و برادر مرتکب خشونت ها و سوء استفاده های جنسی شده اند.
42 درصد از قربانیان این خشونت ها گفته اند بارها و در برخی اوقات نزدیک به ده بار اقدام به خودکشی کرده اند و 95 درصد از این افراد هم گفته اند خشونت های جنسی تاثیری بسیار منفی بر سلامت روح و جسم آنها داشته است.
به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه اکسپرس، طراحان این پژوهش اجتماعی می گویند نکته تاسف بار این است که تنها 4 درصد از قربانیان خشونت های جنسی در فرانسه تحت حمایت های اجتماعی قرار می گیرند و نهادهای ذیربط در اکثر موارد نسبت به این گونه ناهنجاری های اجتماعی بی تفاوتند.
به عنوان مثال، هفتاد درصد از افرادی که در سنین کمتر از شش سالگی قربانی انواع خشونت ها و سوء استفاده های جنسی قرار گرفته اند، می گویند شکایت آنها به دستگاه قضایی و نهادهای مسئول، هیچ نتیجه ای نداشته است.

کد مطلب: 44700
زمان انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1393 - 12:06:03
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب