به روز شده: 16 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 44767
زمان انتشار: یکشنبه 17 اسفند 1393 - 11:55:41

ارائه اطلاعات و هشدارهای لازم به دانش‌آموزان درباره چهارشنبه آخر سال

ارائه اطلاعات و هشدارهای لازم به دانش‌آموزان درباره چهارشنبه آخر سال
کودکان  - مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش‌وپرورش گفت:‌بخشی از برنامه‌های صبحگاه مدارس به ارائه اطلاعات و هشدارهای لازم به دانش‌آموزان برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال اختصاص دارد.

به گزارش تسنیم، حسن ضیاالدینی درخصوص تدابیر آموزش‌وپرورش برای چهارشنبه آخر سال اظهار داشت:‌ همه ساله با توجه به فرارسیدن چهارشنبه آخر سال و استفاده برخی دانش‌آموزان از مواد منفجره، کارگروه سلامت در ادارات آموزش وپرورش استان‌ها تشکیل می‌شود که هدف اصلی آن آموزش نکات ایمنی به دانش‌آموزان، ترویج فرهنگ پیشگیری و جلوگیری از خسارت‌های مالی و جانی چهارشنبه آخرسال در میان جامعه دانش‌آموزی است.

وی افزود: نمایندگانی از دانشگاه‌های علوم پزشکی، هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی در این کارگروه عضویت دارند و با همکاری آنها اطلاعات لازم درخصوص چهارشنبه آخر سال به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امسال بخشی از برنامه‌های صبحگاه مدارس به حوادث چهارشنبه آخرسال اختصاص دارد که نیروهایی از هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی با حضور در مدارس اطلاعات لازم را برای پیشگیری از حوادث به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

ضیاالدینی گفت: بروشورهایی نیز چاپ شده که در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد تا آنها نیز از حوادث چهارشنبه آخر سال مطلع شوند تا با همکاری و نظارت آنها دانش‌آموزان مواد محترقه را خریداری نکنند.

وی ادامه داد: ارائه آموزش‌های ایمنی و بهداشتی برای دانش‌آموزان، والدین و کارکنان مدرسه با دعوت از کارشناسان آتش‌نشانی، هلال‌احمر، اورژانس و ... برگزاری انواع مسابقات، نمایشگاه و برنامه‌های فرهنگی مرتبط با موضوع و اختصاص بخشی از کلاس‌های درس به موضوع حوادث شب چهارشنبه آخر سال، راهکارهای کاهش خسارات و اقدام مناسب جایگزین از دیگر تدابیر اتخاذ شده است.

کد مطلب: 44767
زمان انتشار: یکشنبه 17 اسفند 1393 - 11:55:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب