به روز شده: 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 45086
زمان انتشار: یکشنبه 23 فروردین 1394 - 11:12:59

بررسی تاسیس مراکز نگهداری فرزندان زنان شاغل در ادارات در کمیسیون اجتماعی دولت

بررسی تاسیس مراکز نگهداری فرزندان زنان شاغل در ادارات در کمیسیون اجتماعی دولت
زنان  - معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: یکی از دستورکارهای جلسه امروز کمیسیون اجتماعی دولت بررسی راه اندازی مراکز نگهداری فرزندان زنان شاغل در جوار یا داخل ادارات است.


به گزارش ایسنا، شهیندخت مولاوردی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری در این باره اظهارکرد: ما در حال پیگیری راه اندازی مهدکودک در زندان های زنان هستیم تا زنان زندانی دارای فرزندان زیر دو سال بتوانند از آن استقاده کنند.

وی درباره آخرین وضعیت لایحه کاهش ساعت کاری زنان گفت: این لایحه در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب شده و منتظر تصویب آن در صحن علنی مجلس هستیم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره تخصیص بودجه از سوی دولت برای حل مشکلات زنان اظهار کرد: دولت از نظر مالی در مضیقه است و معمولا مسایل زنان آخرین اولویت دستگاه های متولی است.

وی در زمینه اقدامات دولت برای تحقق بیمه زنان خانه دار گفت: هنوز بیش از یک سال از نظر شورای نگهبان در زمینه بیمه زنان خانه دار نگذشته است. هنگام تصویب بودجه سال 93 شورای نگهبان اظهار کرد که بیمه زنان خانه دار باید به صورت یک لایحه مستقل به مجلس ارایه شود و ما اقداماتی در این زمینه انجام داده و تلاش کردیم این کار با مشارکت سازمان تامین اجتماعی انجام شود اما زمانی که این بیمه در کنار سایر بیمه ها قرار می گیرد، لوکس تلقی می شود در حالی که این گونه نیست.

مولاوردی افزود: ما در لایحه خود چهار قالب را برای بیمه زنان خانه‌دار ارایه داده ایم . این لایحه به دفتر اول رییس جمهور ارسال شد و به کمیسیون اجتماعی دولت ارجاع داده شده است و به زودی در نوبت رسیدگی قرار می گیرد.

وی درباره آخرین وضعیت تشکیل ستاد ملی زن و خانواده اظهار کرد: دو موضوع مشخص شده است و از دفتر رییس جمهور برای حضور در این جلسه وقت درخواست کرده ایم.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده درباره اقدامات دولت در زمینه عفاف و حجاب گفت: ما و کمیسیون فرهنگی دولت عملکرد دستگاه ها درباره مصوبه عفاف و حجاب را بررسی کردیم. رییس جمهور نیز دستور داده است که با اقدامات ایجابی به این مقوله بپردازیم. در همین راستا نیز با همکاری برخی دستگاه ها اقداماتی در جهت تولید پوشاک اسلامی انجام شده است چراکه آنچه که به عنوان پوشش اسلامی عرضه می شود،گران است و قابل استفاده در محل عمومی مانند محل کار قابل استفاده نیست.

مولاوردی در پایان اظهار کرد: با شورای فرهنگ عمومی و شورای اجتماعی کشور در جهت بررسی مصوبه عفاف و حجاب جلساتی داشته ایم تا در صورت نیاز این مصوبه بازنگری شود.

کد مطلب: 45086
زمان انتشار: یکشنبه 23 فروردین 1394 - 11:12:59
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-4

دیگر مطالب