به روز شده: 1 ساعت و 48 دقیقه قبل
کد مطلب: 45240
زمان انتشار: چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 12:15:11

اخذ ودیعه و شهریه در پیش‌ ثبت‌نام مدارس غیردولتی ممنوع شد

اخذ ودیعه و شهریه در پیش‌ ثبت‌نام مدارس غیردولتی ممنوع شد
کودکان  - رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده ضمن اعلام اینکه پیش ثبت نام مدارس غیردولتی هنوز ادامه دارد، تصریح کرد: تخلفاتی صورت پذیرفته که برخورد کرده‌ایم اما مدارسی اعلام کرده‌اند که خود خانواده‌ها برای تثبیت ثبت نام فرزندشان اصرار به پرداخت وجه پیش ثبت نام دارند لذا از مردم می‌خواهیم عجله نکنند؛ مدارس باید طبق مقررات ثبت نام داشته باشند.


به گزارش ایسنا، مرضیه گرد ، درباره میزان و زمان اعلام شهریه مدارس غیردولتی، اظهار کرد:‌ شهریه مدارس باید توسط شوراهای نظارت استانی معین و اعلام شود.

 وی افزود: از آنجا که ثبت‌نام‌ها از طریق معاونت‌های آموزش ابتدایی و متوسطه برنامه‌ریزی و آغاز می‌شود، به محض آنکه زمان ثبت نام اعلام شود ما هم رسما ثبت نام را آغاز می‌کنیم؛ البته از استانها خواسته‌ایم تا اطلاعات مدارس غیر دولتی بر روی سایت آموزش و پرورش هر شهرستان قرار بگیرد و اطلاعات در معرض دید عموم باشد. بر همین اساس خانواده‌ها می‌توانند از نیمه دوم اردیبهشت به اطلاعات مدارس غیر دولتی دسترسی داشته باشند.

 رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده در پاسخ به اینکه آیا پیش زمان ثبت نام مدارس غیردولتی به پایان رسیده است؟ گفت: پیش ثبت‌نام روندی است که مدیران مدارس غیر دولتی برای ساماندهی دنبال می‌کنند و هنوز هم در حال انجام است.

 گرد ادامه داد: متاسفانه علیرغم اینکه پیش‌ثبت‌نام نباید منجر به اخذ شهریه و ودیعه شود، به ما گزارش رسیده است برخی مدارس رعایت نکرده‌اند و ما با آنها برخورد کردیم.

 وی با بیان اینکه برخی مدارس اعلام کردند که خود خانواده‌ها برای حفظ و تثبیت ثبت نام فرزندشان اصرار به پرداخت وجه پیش ثبت نام دارند گفت: این موضوع از نظر ما قابل قبول نیست و از مردم می‌خواهیم عجله نکنند؛ مدارس باید طبق مقررات ثبت نام داشته باشند.

کد مطلب: 45240
زمان انتشار: چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 12:15:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-1

دیگر مطالب