به روز شده: 1 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 45245
زمان انتشار: چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 14:34:32

طرح آموزش حمایتی کودک و خانواده در 18 استان اجرا می شود

طرح آموزش حمایتی کودک و خانواده در 18 استان اجرا می شود
کودکان  - مدیرکل دفتر آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی با بیان اینکه طرح آموزش حمایتی کودک وخانواده اکنون در 12 استان در حال اجرا است، افزود: اجرای این طرح در سال جاری به 18 استان افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، ولی الله نصر روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت دومین روز هفته سلامت که به نام «سبک زندگی» نامگذاری شده، افزود: در اجرای این طرح کودکان خیابانی کار را شناسایی، جذب و در مراکز تحت حمایت بهزیستی ساماندهی می کنیم.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح، سال گذشته پنج هزار کودک خیابانی کار شناسایی و ساماندهی شدند و در مراکز تحت حمایت بهزیستی خدمات دریافت می کنند.

نصر ادامه داد: در صورتیکه طرح آموزش حمایتی کودک و خانواده بتواند شاخصه ها و مولفه های مدنظر سازمان را بدست آورد، از سال آینده در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اعتبارات اجرای این طرح گفت: سال گذشته سه میلیارد تومان اعتبار از بخش عقب ماندگی تحصیلی کودکان خیابانی کار و هفت میلیارد تومان نیز از دفتر ساماندهی آسیب های اجتماعی هزینه کرده ایم که پیش بینی می کنیم این میزان اعتبارات با توجه به بودجه سازمان 20 درصد رشد داشته باشد.

نصر با بیان اینکه 85 درصد کودکان خیابانی کار با خانواده های خود زندگی می کنند، افزود: سازمان بهزیستی کشور کمیته های تخصصی را در این حوزه از نیمه دوم سال گذشته فعال کرده است که به این کودکان مشاوره و خدمات رایگان ارائه می کند.

مدیرکل دفتر آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی با بیان اینکه اکنون 12.5 میلیون زن سرپرست خانوار در کشور زندگی می کنند، گفت: 40 درصد از این افراد در دهک های پایین بسر می برند.

نصر افزود: بانک اطلاعاتی جامع کودکان خیابانی کار در دستور کار سازمان سازمان بهزیستی قرار دارد و بزودی راه اندازی می شود.

از اول تا هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت نامگذاری شده است.

کد مطلب: 45245
زمان انتشار: چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 - 14:34:32
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب