به روز شده: 2 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 45365
زمان انتشار: دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 09:31:09

فلسطین: سازمان ملل به جنایات رژیم صهیونیستی علیه کودکان رسیدگی کند

 فلسطین: سازمان ملل به جنایات رژیم صهیونیستی علیه کودکان رسیدگی کند
کودکان  - سفیر فلسطین در سازمان ملل با ارسال نامه ای سرگشاده به شورای امنیت خواستار رسیدگی به جنایات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی شد.

به گزارش ایرنا، ریاض منصور در این نامه که روز گذشته (یکشنبه) در خبرگزاری فلسطینی معا منتشر شد، نوشت: کودکان فلسطینی هر روزه به روش های مختلف قربانی نقض حقوق بشر توسط رژیم اسراییل می شوند، اقدامی که هیچ کودکی را در هیچ سنی از ظلم و ستم نظامیان و شهرک نشینان افراطی مصون نمی داند.

منصور از جامعه بین المللی خواست تا به وظایف خود پایبند باشد و مساعدت های لازم را در زمینه محافظت از کودکان فلسطینی و مواخذه ناقضان حقوق بین المللی ارایه کند.

وی می افزاید: ما از هیچ تلاشی برای مواخذه جنایتکاران و جاری کردن عدالت برای قربانیان این جنایات فروگذار نمی کنیم.

نامه ریاض منصور چند روز پس از آن نوشته شد که یک کودک هفت ساله فلسطینی به نام احمد زعتری به مدت هشت ساعت مورد بازجویی نظامیان صهیونیست قرار گرفت.

منصور این اقدام را شکنجه ای وحشتناک برای کودکان در هر سن و سالی توصیف کرد.

این کودک هفت ساله به همراه محمد زعتری پسرعموی 12 ساله اش در تاریخ 29 آوریل (9 اردیبهشت) از محله وادی الجوز در شرق بیت المقدس بازداشت شد.

منصور در نامه اش یادآور شد که خانواده های این دو کودک فلسطینی تا سه ساعت پس از این بازداشت از مکان و وضعیت فرزندانشان مطلع نشدند.

یک روز پیش از این حادثه نیز دو نوجوان 15 ساله از همین خانواده بازداشت شده بودند.

سفیر فلسطین در سازمان ملل در نامه خود به موارد متعدد این جنایات طی هفته های اخیر اشاره کرد؛ از جمله شهادت نوجوان 18 ساله به نام محمد مراد یحیی توسط نظامیان صهیونیست در جنین، جراحات شدید فادی ابومندیل نوجوان 14 ساله در غزه که حین درس خواندن در اتاقش، مورد اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و هنوز هم در شرایط وخیم جسمانی به سر می برد و همچنین مصدومیت 200 دانش آموز فلسطینی بر اثر استنشاق گاز اشک آور در حمله نظامیان به نابلس طی هفته گذشته.

فلسطین ابتدای ماه میلادی گذشته به عضویت کامل دیوان بین المللی کیفری درآمد و رهبری فلسطین بارها تاکید کرده که در این دادگاه از رژیم صهیونیستی به خاطر جنایت علیه بشریت شکایت خواهد کرد.

دادگاه بین المللی کیفری که مقرش در شهر لاهه هلند است در حال حاضر مشغول انجام تحقیق و تفحص اولیه در این زمینه است.

بر اساس اعلام یک گروه حامی حقوق بشر به نام دیده بان دادگاه نظامی، در پایان ماه مارس (اسفند/فروردین) 182 کودک و نوجوان فلسطینی که 26 نفرشان زیر 15 سال سن داشتند در زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند.

گروه دیگری به نام دفاع از کودکان فلسطینی نیز اعلام کرده که نظامیان صهیونیست کودکان فلسطینی را با چشمان و دست های بسته به بازداشتگاه ها منتقل می کنند و در بیش از 75 درصد موارد در سال 2014، کودکان فلسطینی مورد خشونت فیزیکی و روانی قرار گرفتند.

بر اساس گزارش سازمان آزادیبخش فلسطین، رژیم صهیونیستی در سال 2014 یک هزار و 266 کودک فلسطینی زیر 15 سال را در شرق بیت المقدس و کرانه باختری بازداشت کرد و بیش از 10 هزار کودک فلسطینی از سال 2000 تاکنون توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شده اند.

کد مطلب: 45365
زمان انتشار: دوشنبه 14 اردیبهشت 1394 - 09:31:09
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب