به روز شده: 8 ساعت و 54 دقیقه قبل
کد مطلب: 45414
زمان انتشار: چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 - 13:46:18

الوندی: سند ملی حقوق کودک تا آخر اردیبهشت نهایی می شود

الوندی: سند ملی حقوق کودک تا آخر اردیبهشت نهایی می شود
کودکان  - دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری گفت: متن سند ملی حقوق کودک تا پایان اردیبهشت ماه برای ارایه به مراجع ذیربط نهایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از  پورتال وزارت دادگستری، مظفر الوندی در دوازدهمین نشست شورای هماهنگی مرجع افزود: چهار نشست تخصصی نقش رهبران دینی در پیشگیری از خشونت علیه کودکان در سال گذشته برگزار و مقالات این نشست ها و سخنرانی ها برای ارایه به تصمیم گیران وتصمیم سازان حوزه کودک تدوین شده است.

وی همچنین به انجام مقدمات برگزاری همایش چشم انداز حقوق کودک در جمهوری اسلامی با همکاری ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، دانشگاه علوم قضایی و همچنین معاونت حقوقی قوه قضاییه در اواخر اردیبهشت ماه اشاره کرد و گفت: این همایش برای نزدیکی دیدگاه های مسوولان و دست اندرکاران در سازمانهای دولتی و غیر دولتی برگزار می شود و مقدمه ای برای انجام فعالیت های آتی مرجع خواهد بود.

الوندی ضمن ارایه گزارشی درمورد وضعیت اجرای پروژه های تحقیقاتی و مطالعاتی در دست انجام مرجع، قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و همچنین بحث تحصیل اتباع بیگانه در کشور و مسایل مبتلا به آن گفت: روند اجرایی بانک اطلاعات کودکان کشور از مهر سال 93 آغاز شد و با توجه به برگزاری جلسات متعدد و منظم کارشناسی در این خصوص، انتظار می رود فاز اول این بانک اطلاعاتی تا شهریور سال جاری عملیاتی و راه اندازی شود.

وی همچنین «برخورداری از آموزش حق همه کودکان» را شعار امسال مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری اعلام کرد.

در این جلسه همچنین نمایندگانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، گزارش هایی از آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص کودکان بازمانده از تحصیل، مصرف مواد مخدر در بین کودکان و همچنین دستاوردهای بین المللی جمهوری اسلامی ایران در حوزه حقوق کودک ارایه کردند.

کلید واژه: کودکان - حقوق کودکان
کد مطلب: 45414
زمان انتشار: چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 - 13:46:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب