به روز شده: 24 دقیقه قبل
کد مطلب: 47298
زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 - 11:43:18

جنایت جدید سعودی‌ها در صنعا و استفاده از بمب‌های شیمیایی در صعده

جنایت جدید سعودی‌ها در صنعا و استفاده از بمب‌های شیمیایی در صعده
حقوق بشر  > جهان  - جنگنده‌های عربستان سعودی از شب گذشته تا به امروز شنبه مناطق مختلف صنعا را هدف حملات شدید خود قرار دادند که بر اثر آن تعداد زیادی از شهروندان یمنی به شهادت رسیدند.

 به گزارش تسنیم به نقل از منابع محلی یمن، جنگنده‌های عربستان سعودی از شب گذشته تا به امروز شنبه مناطق مختلف صنعا را هدف حملات شدید خود قرار دادند که بر اثر آن تعداد زیادی از شهروندان یمنی به شهادت رسیدند.

منابع خبری گزارش دادند که جنگنده‌های عربستان سعودی از اولین ساعات امروز شنبه صنعا پایتخت یمن را بیش از 20 بار بمباران کردند.

همچنین برخی از منابع یمنی اعلام کردند که عربستان سعودی طی دو روز گذشته از بمب های جدید در بمباران روستاهای صعده استفاده کرده است که بعد از انفجار گازهای سمی از آن متساعد شده و باعث انتشار بیماری‌های مسری می‌شود.

شبکه خبری المنار گزارش داد که در حمله جنگنده‌های سعودی به منطقه قدیمی صنعا 11 تن به شهادت رسیدند که 6 تن از آنها زن، 4 نفر کودک بوده است.

جدیدترین آمار قربانیان تجاوز عربستان به یمن؛ 5412 شهید و 13 هزار زخمی

سخنگوی رسمی وزارت بهداشت یمن اعلام کرد: تعداد قربانیان تجاوزات پیوسته عربستان به یمن به 5412 نفر شهید رسیده است که 1603 نفر از آنها کودک و 1258 نفر، زن هستند.

شلیک 74 موشک و گلوله توپ به مواضع نظامی عربستان در جازان

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور 39 گلوله توپ به مواضع العراض و المجمع العسکری واقع در جنوب عربستان شلیک کردند که بر اثر آن تعدادی از نیروهای سعودی کشته یا زخمی شدند.

همچنین منابع یمنی ،گزارش دادند که کمیته‌های مردمی یمن یک دستگاه تانک عربستان از نوع برادلی را در روستای قوی در جازان منهدم و 10 موشک نیز به سمت موضع القرن المروه واقع در همین منطقه شلیک کردند و مواضع الردیف و مشقف و جبل الدود را در با 25 گلوله توپ هدف قرار دادند.

کلید واژه: یمن
کد مطلب: 47298
زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 - 11:43:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد