به روز شده: 1 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 47339
زمان انتشار: دوشنبه 30 شهریور 1394 - 12:06:25

گزارش سازمان ملل از فاجعه کشتار کودکان یمنی توسط متجاوزان عربستانی

 گزارش سازمان ملل از فاجعه کشتار کودکان یمنی توسط متجاوزان عربستانی
حقوق بشر  > جهان  - لیلی زروقی نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور کودکان و درگیری های مسلحانه، اوضاع کنونی یمن را بسیار فاجعه آمیز توصیف و بر اهمیت تقویت گفت وگوی سیاسی توسط شورای امنیت و جامعه بین المللی به هدف پایان دادن به تجاوز علیه کودکان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری ردفان پرس، زروقی گفت: دایره کشتار و ظلم به کودکان در سال 2015 بسیار گسترده شده است به طوری که آمار سازمان ملل نشان می دهد، به دلیل افزایش حملات هوایی عربستان به یمن بیش از 400 کودک یمنی کشته و 600 کودک نیز در فاصله زمانی 26 مارس (فروردین) تا آگوست (مرداد) زخمی شده اند.
این رقم سه برابر شمار کودکان قربانی شده در سال 2014 در یمن است.
لیلی زروقی ضمن محکوم کردن افزایش شمار کودکان قربانی بر اثر بمباران مناطق مسکونی یمن توسط جنگنده - بمب افکن های عربستان بر ضرورت اتخاذ اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از افزایش قربانیان تاکید کرد.
زروقی در گزارشی که به کار گروه شورای امنیت ارائه کرد، می افزاید، افزایش درگیری ها و حملات هوایی عربستان به یمن از مارس (فروردین) تا سپتامبر
(شهریور) موجب ارتکاب موارد ضد حقوق بشری علیه کودکان یمنی شده است.
وی تاکید کرده که 73 درصد مرگ و میر و زخمی شدن کودکان یمنی در سه ماهه گذشته ناشی از بمباران هوایی یمن توسط عربستان صورت گرفته و 18 درصد مرگ ومیر و زخمی شدن کودکان یمنی بر اثر درگیری های داخلی بوده است.
نماینده سازمان ملل در امور کودکان به حمله عربستان به مدارس یمن از مارس گذشته اشاره کرد و گفت: این امر موجب اخلال در آموزش کودکان یمنی شده است.
وی به شش مورد حملات هوایی عربستان به بیمارستان ها در سه ماهه دوم سال اشاره و تصریح کرده که ناامنی و ویرانی تا حد زیادی بر دستیابی به بهداشت تاثیر منفی دارد.
زروقی در عین حال خواستار ارسال کمک های بشردوستانه بدون تاخیر به یمن شده و تاکید کرده که این کمک ها برای کاهش رنج های کودکان و شهروندان آسیب دیده در یمن ضروری است.
عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

کد مطلب: 47339
زمان انتشار: دوشنبه 30 شهریور 1394 - 12:06:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-3

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد