به روز شده: 3 ساعت و 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 47436
زمان انتشار: یکشنبه 5 مهر 1394 - 16:37:04

نماینده مجلس: سازمان ملل و احمد شهید در خصوص فاجعه منا در خواب به سر می برند

نماینده مجلس: سازمان ملل و احمد شهید در خصوص فاجعه منا در خواب به سر می برند
حقوق بشر  - نماینده مردم تهران در مجلس گفت: ۲ هزار نفر از حاجیان با بی‌تدبیری سعودی‌ها در منا کشته شدند، اما صدای سازمان ملل در نمی‌آید و امثال احمد شهید در خواب به سر می‌برند.

به گزارش تسنیم، حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره فاجعه بزرگ منا، گفت: دولت سعودی اگر مسئول جان مسلمانان در مکه و منا باشد، پس چه کسی در یمن، سوریه و عراق به کشتار مردم بی‌گناه کمک کند و روز به روز ریشه نسل مسلمانان را بزند.

وی افزود: به داغداران این حادثه و همه مردم مسلمان تسلیت می‌گویم. سلسله حوادث اخیر منا و مکه از چند وجه مختلف قلب مسلمین را به درد آورد و حتی مشاهده تصاویر ضبط شده هم اوج بی‌حرمتی به بدن‌های مرده و زنده مسلمین در منا از سوی سعودی‌ها را نشان می‌دهد.

حسین طلا خاطرنشان کرد: متاسفانه بی‌غیرتی مسئولان سعودی در سال‌های اخیر روند رو به رشد دارد و انگار آمریکایی‌ها و رژیم‌صهیونیستی با خاندان آل‌سعود بیشتر برادرند تا ملت‌های مسلمان.

این نماینده مجلس با بیان اینکه با افزایش درگیری سعودی‌ها با سایر مسلمانان، عمق خباثت این فرقه بیشتر نمایان می‌شود، تصریح کرد: حادثه و تعرض چندی پیش در فرودگاه جده و حوادثی از این دست که حتما برای اتباع مسلمان سایر کشورها نیز رخ داده و همچنین حادثه سقوط جرثقیل‌ غول‌آسای اطراف صحن مسجدالحرام که با بی‌تدبیری در اطراف خانه خدا مستقر بود و از سوی دیگر کشتار اخیر سرزمین منا حقیقتا بیانگر عمق سوء مدیریت و بی‌توجهی سعودی‌ها به زائران حرم امن الهی است.

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران تاکید کرد: همین اتفاقات اگر در ایران رخ می‌داد صدای شورای امنیت و حقوق بشر سازمان ملل و بوق‌های رسانه‌ای غربی و آمریکایی گوش فلک را کر می‌کرد، اما با این حادثه مغرضانه‌ای که در منا رخ داده، وقتی به نوع اطلاع رسانی بی بی سی و سی ان ان نگاه می‌کنید کاملا معنای دو دوزه بازی را درک می‌کنید.

حسین طلا با اشاره به اینکه متاسفانه برخی کشورهای مسلمان که اتباع مسلمان‌شان در مکه قربانی شدند نیز تقریبا سکوت اختیار کرده‌اند، اظهار داشت: همه این مسائل یک نشانه است. باید نکته‌سنج باشیم، چرا که رفتار حاکمان منطقه نشان می‌دهد خوی انقلابی‌گری برخی از این دولت‌ها از بین رفته و زرق و برق پول‌های نفتی و جیره مزدوری و حمایت از استکبار آمریکایی جایگزین آن شده است.

وی افزود: مشاهده می‌کنیم که 2 هزار انسان با بی‌تدبیری سعودی‌ها در منا کشته شدند، اما صدای سازمان ملل در نمی‌آید و امثال احمد شهید در خواب به سر می‌برند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه شاه سعودی نه حافظ جان مسلمین، بلکه خائن جان و مال مسلمین است، یادآور شد: عربستان سعودی اگر مسئول جان مسلمانان در مکه و منا باشد، پس چه کسی در یمن، سوریه و عراق و بحرین به کشتار مردم بی‌گناه کمک کند.

کلید واژه: عربستان سعودی - مکه
کد مطلب: 47436
زمان انتشار: یکشنبه 5 مهر 1394 - 16:37:04
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد