به روز شده: 14 ساعت و 11 دقیقه قبل
کد مطلب: 47438
زمان انتشار: دوشنبه 6 مهر 1394 - 09:43:40

حمله هکرها به وزارتخانه‌های آل سعود در اعتراض به حکم النمر

حمله هکرها به وزارتخانه‌های آل سعود در اعتراض به حکم النمر
حقوق بشر  > جهان  - پایگاه های دولتی عربستان از سوی هکرهایی که به حکم اعدام علی محمد النمر برادر زاده شیخ نمر باقر النمر اعتراض داشتند هدف حمله قرار گرفت.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه عراق پرس، گروه هکرهای موسوم به انونیموس، پایگاه های رسمی وابسته به دولت عربستان را در راستای حمله ضد اجرای حکم اعدام علیه علی محمد النمر هک کردند.

النمر در جریان اعتراضات در القطیف در سال 2012 بازداشت و اتهامات متعددی از جمله زیر پا گذاشتن امنیت ملی و ملحق شدن به گروه های تروریستی و مشارکت در تظاهرات ضد آل سعود وارد شد.

هکرهای انونیموس در بیانیه خود اعلام کرد: بسیاری از وزارت خانه و موسسات سعودی در نتیجه این حمله هکری آسیب دیده است به طور که وزارت دادگستری سعودی سایتش از کار افتاده است و سایت وزارت خارجه عربستان چند ساعت پس از تعطیلی دوباره راه اندازی شد.

علی محمد النمر» اسم بسیار شناخته شده‌ای در شرق عربستان سعودی است که در سال 2012 زمانی که تنها 17 سال داشت به‌جرم مشارکت در تظاهرات ضددولتی بازداشت شد و در ماه مه 2014 به اعدام محکوم گردید. کارشناسان مستقل کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد، روز گذشته در بیانیه‌ای از دولت عربستان سعودی خواستند حکم علیه این نوجوان را لغو کند.

در این بیانیه آمده است علی محمد النمر که در سال 2012 میلادی 17ساله بود، به‌دلیل شرکت در تظاهرات ضددولتی در استان شیعه‌نشین «القطیف» به‌دست نظامیان بازداشت شد، به نظر می‌رسد این نوجوان به‌اجبار و زیر شکنجه اعتراف کرده است. وی همچنین قبل از محاکمه و پس از آن، از داشتن وکیل مدافع قانونی برای دفاع از خود محروم بوده است.

این کارشناسان تأکید کرده‌اند که محاکمه این نوجوان در دادگاه تجدید نظر بدون اطلاع قبلی و با نادیده گرفته شدن استانداردهای بین‌المللی انجام شد.

این بیانیه تصریح کرد «مجازات‌های اعدام در حق افراد کم سن و سال در عربستان به‌دلیل اتهام‌های وارد شده به آنها و نیز اجرای این احکام، با تعهدات بین‌المللی این کشور مغایرت دارد».

کارشناسان مستقل کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد هشدار دادند محمد علی النمر که همچنین متهم به تعرض به یک نیروی پلیس است «ممکن است حکم اعدام وی هر لحظه اجرا شود».

این در حالی است که خانواده این نوجوان عربستانی معتقدند که رابطه خویشاوندی محمد علی النمر با آیت‌الله نمر باقر النمر دلیل اصلی دستگیری وی و صدور حکم اعدام علیه وی است.

طبق این گزارش، آیت‌الله  نمر باقر النمر، روحانی مبارز عربستان به‌علت مواضع صریح و صادقانه در دفاع از مظلومان و محکومیت اقدامات رژیم آل‌سعود علیه مردم، از سوی دادگاه این رژیم به اعدام محکوم شده است.

کد مطلب: 47438
زمان انتشار: دوشنبه 6 مهر 1394 - 09:43:40
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد