به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 49670
زمان انتشار: یکشنبه 1 فروردین 1395 - 12:29:30

گزارشی از یونیسف درباره کلمبیا/ 3500 کودک آواره شده اند

کودکان  - سازمان ملل بامداد یکشنبه اعلام کرد : درگیری های کلمبیا از زمان شروع مذاکرات صلح در سه سال پیش تاکنون بیش از 250هزار کودک را آواره یا زندگی آنان را مختل ساخته است.


به گزارش ایرنا خبرگزاری فرانسه از نیویورک ، صندوق کودکان سازمان ملل ( یونیسف ) گفت : در بین این کودکان ، حدود 300 نفر کشته یا زخمی شده و حدود یکهزار نفر در جریان مذاکرات دولت و شورشیان فارک توسط گروه های مسلح غیر دولتی به خدمت گرفته شده اند.
این گزارش درست سه روز قبل از ضرب الاجل تعیین شده برای توافق نهایی بین دو طرف انتشار یافته است که به گفته هردوی آنها احتمالا این ضرب الاجل رعایت نخواهد شد.
نماینده یونیسف در کلمبیا در بیانیه ای گفت : با تداوم مذاکرات صلح برای پایان دادن به نیم قرن جنگ در این کشور ، در اولویت قرار دادن مناقع کودکان و حفاظت از آنها تعیین کننده است.
' روبرتو دبرناردی ' گفت : هیچ کودکی در کلمبیا نمی داند که چگونه می توان در صلح در کشوری زندگی کرد.
مذاکرات صلح دولت کلمبیا با شورشیان گروه مارکسیستی نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا ( فارک ) با هدف پایان دادن به پنج دهه جنگ صورت می گیرد و گروه های شبه نظامی راست گرا نیز در این مذاکرات حضور دارند.
یونیسف در گزارش خود گفت : مذاکرات صلح باعث کاهش شمار کودکان کشته، مجروح و آواره شده به حدود نصف شده کاهش یافته ولی خشونت های گسترده همچنان زندگی را مختل ساخته است.
چریک های فارک از ماه ژوئیه یک آتش بس یکجانبه بر قرار کرده اند. ولی در جالیکه دولت بمباران مواضع آنها را متوقف ساخته هنوز به درخواست شورشیان برای یک آتش بس دوجانبه تن نداده است .

کلید واژه: یونیسف
کد مطلب: 49670
زمان انتشار: یکشنبه 1 فروردین 1395 - 12:29:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب