به روز شده: 3 دقیقه قبل
کد مطلب: 49777
زمان انتشار: یکشنبه 15 فروردین 1395 - 09:36:43

افشاگری گاردین از حبس کودکان پناهجو در کمپ‌های استرالیا

افشاگری گاردین از حبس کودکان پناهجو در کمپ‌های استرالیا
کودکان  - علی‌رغم ادعای دولت استرالیا مبنی بر آزادی همه کودکان از اسارت در کمپ‌های مهاجران، همچنان کودکانی در این کمپ‌ها حاضر هستند.

به گزارش فارس، «پیتر داتون» وزیر مهاجرت استرالیا روز یکشنبه (امروز) اعلام کرد که دیگر هیچ کودک پناه‌جویی در کمپ‌های پناه‌جویان نگه‌داری نمی‌شود، منابعی خبر دادند همچنان افرادی با سنین پایین در کمپ‌های پناه‌جویان به سر می‌برند.

روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی اختصاصی نوشت، اعلام وزیر مهاجرات استرالیا مبنی بر عدم حضور کودکان در کمپ‌های مهاجران واقعیت ندارد و خانواده‌هایی با کودکان خود دوران حبس پیش از پذیرش پناه‌جویی را در کمپ‌ها می‌گذرانند.

پیتر داتون مدعی شد تمام کودکانی که از راه آب به شکل غیرقانونی وارد استرالیا شدند، اکنون آزاد و از حبس رها شدند.

همچنین «ملکولم ترنبول» نخست وزیر استرالیا روز یکشنبه در گفت‌وگو با اسکای نیوز مدعی شد که استرالیا همواره به دنبال این بود که کودکان را از اسارت رها کند.

با وجود این اظهارات منابعی به روزنامه گاردین گفته‌اند که همچنان خانواده‌هایی وجود دارند که گفتند وضعیت آنان تغییر چندانی نکرده است.

در واقع دولت استرالیا با طبقه‌بندی جدید نام زندانیان پناه‌جو را به زندانیان اجتماعی تغییر داد و سعی دارد این ادعا را جا بیاندازد که دیگر هیچ کودکی در حبس و در کمپ‌های مهاجران حضور ندارد.

شب گذشته در یکی از کمپ‌های مهاجران یک زن 19 ساله سعی در خودکشی خود داشت و برادر نوجوان وی به همراه دیگر نوجوانان با بالارفتن از سقف یک ساختمان فریاد می‌زدند «آزادی» و خواستار گفت‌وگو با مسئولان امور مهاجران بودند. این افراد تهدید کردند در صورتی که با ملاقات آنان و مسئولان مهاجرت موافقت نشود، خودکشی می‌کنند.

کد مطلب: 49777
زمان انتشار: یکشنبه 15 فروردین 1395 - 09:36:43
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب