به روز شده: 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 49914
زمان انتشار: سه شنبه 24 فروردین 1395 - 11:21:48

سازمان ملل: کودکان جمهوری آفریقای مرکزی از گرسنگی می میرند

سازمان ملل: کودکان جمهوری آفریقای مرکزی از گرسنگی می میرند
کودکان  - سازمان ملل درباره وضعیت نامناسب تغذیه و بهداشت کودکان در جمهوری آفریقای مرکزی به عنوان مهم ترین عامل مرگ و میر آنان هشدار داد.

به گزارش ایرنا به نقل ازخبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالی که سه سال از درگیری های جمهوری آفریقای مرکزی می گذرد، سازمان ملل اعلام کرده است که خشونت و گلوله قاتلان اصلی کودکان این کشور نیستند، بلکه آن چه باعث مرگ و میر بی سابقه آن ها می شود، سوء تغذیه و بیماری از جمله مالاریا، عفونت های تنفسی و وبا است.
استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر آمار مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در جمهوری آفریقای مرکزی در قیاس با پیش از بحران اخیر هشدار داد.
دفتر هماهنگی سازمان ملل در امور بشردوستانه در جدیدترین خبرنامه خود به نقل از گزارش سازمان غیردولتی یگان پزشکی بین الملل اعلام کرد که در این مناطق از هر شش کودک یک نفر با سوء تغذیه حاد دست به گریبان است.
بر اساس دفتر هماهنگی سازمان ملل در امور بشردوستانه، خشونت و ناآرامی در جمهوری آفریقای مرکزی که از سال 2013 آغاز شده، بیش از یک میلیون نفر را آواره و 2 و نیم میلیون نفر (بیش از نیمی از کل جمعیت) را نیازمند کمک های فوری کرده است.
سامبو سول پزشک نیجریه ای که مرکز تغذیه یگان پزشکی بین الملل را در منطقه واکاجا هدایت می کند، اعلام کرده است که سوء تغذیه حاد هر ساله در ماه های آوریل تا نوامبر (فروردین تا آبان) در جمهوری آفریقای مرکزی به اوج خود می رسد، اما در سال جاری میلادی، به دلیل تشدید درگیری و محدود شدن دسترسی مردم به غذا از سال های قبل به مراتب بیشتر خواهد بود.
مطابق برآورد برنامه جهانی غذا در ماه فوریه (بهمن/اسفند)، از هر دو نفر شهروند آفریقای مرکزی، یکی دسترسی کافی به مواد غذایی ندارد. سازمان ملل این رقم را دو برابر آمار سال 2015 می داند.
دوجاریک اضافه کرد که سازمان ملل درخواست کمک 531 میلیون دلاری برای کمک به جمعیت نیازمند در جمهوری آفریقای مرکزی کرده است.
طی هفته های اخیر، جمهوری آفریقای مرکزی در نتیجه گزارش های مربوط به سوء استفاده و هتک حرمت زنان و کودکان توسط صلحبانان و نیروهای بین المللی از جمله سازمان ملل و نظامیان فرانسوی، در صدر اخبار جهان قرار گرفته است.

کد مطلب: 49914
زمان انتشار: سه شنبه 24 فروردین 1395 - 11:21:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب