به روز شده: 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 49924
زمان انتشار: چهارشنبه 25 فروردین 1395 - 09:14:58

یونیسف:استفاده بوکو حرام از کودکان برای بمب‌گذاری انتحاری 10 برابر شده است

یونیسف:استفاده بوکو حرام از کودکان برای بمب‌گذاری انتحاری 10 برابر شده است
کودکان  - سازمان ملل متحد نسبت به افزایش استفاده گروه تروریستی بوکوحرام از کودکان به عنوان بمب‌گذار انتحاری ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد اعلام کرد، تعداد کودکانی که از سوی گروه تروریستی بوکوحرام در نیجریه برای بمب‌گذاری انتحاری مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیش از 10 برابر شده و این مسأله یکی از ابعاد وحشتناک افراط گرایی است.

 کارشناسان می‌گویند، این گروه تروریستی که در پی حملات انجام شده از سوی جبهه‌های مختلف تضعیف شده، اکنون می‌کوشد با استفاده از کودکان اقدام به بمب‌گذاری انتحاری در مکان‌های عمومی از جمله بازارهای شلوغ و مساجد کند.

 بر اساس گزارشی که از سوی یونیسف منتشر شد، این مسأله عواقب وحشتناکی را برای کودکان و به ویژه دخترانی به دنبال داشته که توانسته‌اند از اسارت و تعرضات جنسی بوکوحرام جان سالم به در برند.

 یونیسف اعلام کرد، تعداد کودکانی که در بمب‌گذاری های انتحاری در نیجریه، کامرون، چاد و نیجر شرکت داشته‌اند، در یک سال گذشته به شدت افزایش یافته و از چهار مورد در سال 2014 به 44 مورد در سال 2015 افزایش یافته است.

 بر اساس این گزارش، بیش از 75 درصد کودکانی که در این حملات دست داشته‌اند، دختر هستند.

 مانوئل فونتین، از مقام های ارشد یونیسف گفت: بگذارید به وضوح به این مسأله اشاره کنیم که این کودکان صرفاً قربانی هستند.

 وی افزود، فریب دادن کودکان و واداشتن آن‌ها به انجام اقدامات مرگبار یکی از وحشتناک‌ترین ابعاد خشونت در نیجریه و کشورهای همسایه است.

 انتشار این گزارش دو سال پس از آن صورت می گیرد که بوکو حرام 276 دانش‌آموز را در حمله به یک شهر در شمال نیجریه گروگان گرفت که از این تعداد هنوز خبری از وضعیت 219 تن در اختیار نیست.

کلید واژه: حقوق کودکان - یونیسف
کد مطلب: 49924
زمان انتشار: چهارشنبه 25 فروردین 1395 - 09:14:58
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+4

دیگر مطالب