به روز شده: 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 50012
زمان انتشار: سه شنبه 31 فروردین 1395 - 09:39:52

الوندی: جنایت ورامین نیازمند بررسی جامعه‌شناختی است/هیچ تبعیضی در رسیدگی قائل نمی‌شویم

الوندی: جنایت ورامین نیازمند بررسی جامعه‌شناختی است/هیچ تبعیضی در رسیدگی قائل نمی‌شویم
کودکان  - دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: رسیدگی به قتل دختربچه شش ساله افغان در ورامین علاوه بر اقدامات پلیسی و قضایی که تا کنون بدون اغماض و به خوبی صورت گرفته، نیازمند بررسی‌های جامعه‌شناختی و روانشناختی است.

به گزارش تسنیم، مظفر الوندی درباره قتل دختربچه شش ساله افغان در ورامین توسط نوجوان ایرانی 17 ساله اظهار کرد: بر اساس آنچه در رسانه‌ها منتظر شده، این اتفاق یک حادثه تلخ بود و قطعاً صرف‌نظر از قومیت‌ها، ملیت‌ها، نژاد و فرهنگ به این مسئله رسیدگی می‌شود.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه حق زندگی از حقوق بنیادین کنوانسیون بین‌المللی حقوق کودک است افزود: خوشبختانه قوانین جمهوری اسلامی ایران در اینگونه مواد بسیار روشن است و تاکنون نیز پلیس و سیستم قضایی به سرعت به موضوع رسیدگی کردند و در این مسئله هیچ شک و شبهه‌ای نیست.

الوندی با تاکید بر اینکه تاکنون موردی وجود نداشته که قاتل یا مقتول از اتباع بیگانه باشد و اقدام تبعیض‌آمیز صورت گیرد گفت: روندی که تاکنون در ارتباط با این جنایت طی شده، کاملا قانونی، منطقی و معقول بوده و همان طور که اعلام شده باید پزشکی قانونی در خصوص سلامت روحی و روانی متهم نظر بدهد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه این یک اتفاق تلخ است و فرقی نمی‌کند برای یک ایرانی اتفاق افتاده باشد یا یک تبعه افغان گفت: به طور قطع در رسیدگی به این موضوع، هیچ اغماضی در کار نخواهد بود و از آنجایی که این جنایت عواطف مردم را جریحه‌دار کرده قطعاً خارج از نوبت در دستگاه قضایی رسیدگی می‌شود.

الوندی در ادامه توضیح داد: نکته دیگری که در ارتباط با این اتفاق و حادثه باید بیشتر مدنظر قرار گیرد، بررسی آن از جنبه‌های جامعه‌شناختی، روانشناختی، جغرافیای محل و وضعیت زندگی است. باید در کنار تمرکز بر روند قضایی و پلیسی این پرونده، گروه‌های صاحب‌نظر و متخصص، ین اتفاق را به عنوان یک پدیده اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار دهند.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با بیان اینکه متاسفانه رسانه‌ها در این بخش کمتر کار می‌کنند افزود: برای اینکه شاهد حوادثی مشابه این حادثه در آینده نباشیم باید موضوع از جنبه‌های مختلف جامعه‌شناختی و روانشناختی مورد بررسی قرار گیرد.

الوندی ادامه داد: چندین سال پیش در همین ورامین قتل‌های زنجیره‌ای رخ داد اما آن موقع کار بسیار خوبی صورت گرفت و ساعت‌ها کار روانشناختی و جامعه‌شناختی انجام شد تا جایی که یافته‌های حاصل از این اقدام در مراکز علمی و دانشگاه‌ها تدریس می‌شد.

کد مطلب: 50012
زمان انتشار: سه شنبه 31 فروردین 1395 - 09:39:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب