به روز شده: 1 ساعت و 10 دقیقه قبل
کد مطلب: 50014
زمان انتشار: سه شنبه 31 فروردین 1395 - 09:49:18

دو قاتل جوان ایرانی در بازداشتگاه مهاجران استرالیا به 10 سال زندان محکوم شدند

حقوق بشر  > ایران  -  دادگاهی در پاپوا گینه نو روز سه شنبه دو متهم به قتل 'رضا براتی' مهاجر غیرقانونی ایرانی که در بازداشتگاه مهاجران استرالیا در مانوس مورد ضرب و شتم قرار گرفت را به 10 سال زندان محکوم کرد که پنج سال آن تعلیقی است.

به گزارش ایرنا، 'جاشوا کالوویا' یک کارمند سابق بنیاد بریتانیایی سپاه رستگاری و 'لویی افی' یک نیروی امنیتی بازداشتگاه مانوس متهم به قتل این جوان 23 ساله ایرانی مهاجر در بهمن ماه سال 1392 در مانوس بودند.
'نیکلاس کیارووم' قاضی دادگاه براساس گزارش تارنمای 'ای.بی.ی' استرالیا، این دو مرد را به جرم قتل براتی در بازداشتگاه دریایی استرالیا در جزیره مانوس به 10 سال زندان محکوم کرد که پنجسال آن تعلیقی است.
در دادگاه گفته شد 'جاشوا کالوویا'یکی از متهمان بارها و بارها با یک قطعه چوب که میخی در سر آن بود پیش از آنکه یک سنگ بزرگ بر سر براتی فرود آید به سر این جوان ایرانی ضربه زده است.
قاضی در صدور حکم اعلام کرد که این دو متهم مجازات کمتری دریافت کردند، زیرا افراد دیگری درگیر این قتل هستند که تاکنون مورد آنها بررسی نشده است.
'جاشوا کالوویا' یکی از متهمان و کارمند سابق بنیاد بریتانیایی سپاه رستگاری اواسط فروردین ماه جاری و پیش از دادگاه از زندان فرار کرد که یک هفته بعد از فرار توسط پلیس دستگیر شد.
یک تحقیق مجلس سنا استرالیا در سال 2014 نشان داد براتی 23 ساله براثر شکست طرح پردازش مطالبات مهاجران غیرقانونی و پناهجویان در مانوس و خشونت قابل پیش بینی در بازداشتگاه به قتل رسیده است.
70 مهاجر غیرقانونی و پناهجو نیز در این شورش مجروح شدند که مصدومیت برخی از آنها جدی گزارش شد.
پس از آن شورش و اختلال در فعالیت بازداشتگاه مانوس، حزب سبزهای استرالیا 'اسکات موریسون' وزیر سابق مهاجرت این کشور را به تلاش آشکار برای فرار از مسئولیت خود در این شکست دولت استرالیا متهم کرد.
وزارت امور خارجه ایران پس از قتل براتی، سفیر استرالیا در تهران را به دلیل بدرفتاری و خشونت علیه پناهجویان احضار کرده بود.
در بازداشتگاه جزیره مانوس در پاپوا گینه نو صدها مهاجر غیرقانونی و پناهجو از کشورهای مختلف نگهداری می شوند. وضعیت این بازداشتگاه های مهاجران غیرقانونی استرالیا که توسط کانبرا ساخته شده است مورد انتقاد سازمان های بین المللی مدافع حقوق بشر واقع شده است.

کد مطلب: 50014
زمان انتشار: سه شنبه 31 فروردین 1395 - 09:49:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد