به روز شده: 13 ساعت و 21 دقیقه قبل
کد مطلب: 50354
زمان انتشار: یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 - 09:04:05

نصر: 11 دستگاه مسئول ساماندهی کودکان کار و خیابانی هستند

نصر: 11 دستگاه مسئول ساماندهی کودکان کار و خیابانی هستند
کودکان  - مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: 11 دستگاه در ساماندهی کودکان کار و خیابانی مسئولیت دارند ولی هماهنگی لازم در این خصوص وجود ندارد و همه، بهزیستی را مسئول می دانند.

به گزارش ایرنا، ولی الله نصر روز شنبه در جریان سفر به ارومیه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: آیین نامه ساماندهی کودکان خیابانی در سال 84 به تصویب هیات دولت رسیده که طبق آن، دستگاههای مختلفی از جمله آموزش و پرورش و وزارت بهداشت باید اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه از سال 84 تا آغاز فعالیت دولت یازدهم جلسه هماهنگی این دستگاه ها تشکیل نشده بود، اضافه کرد: در کمتر از سه سال گذشته سه جلسه با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص برگزار شده که در ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها بسیار موثر بوده است.
وی اظهار کرد: مهمترین موضوع در حوزه کودکان خیابانی، عقب ماندگی تحصیلی و درمانی این افراد است که باید در این راستا برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.
مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح آموزشی حمایتی کودکان کار و خیابانی برای پنج هزار و 200 کودک در کشور خبر داد و گفت: آمار این کودکان بیش از سه برابر این میزان نیست.
نصر با اشاره به اینکه ازدواج و طلاق یکی دیگر از معضلات اجتماعی در کشور به شمار می رود، ادامه داد: در حال حاضر 11 میلیون جوان در آستانه ازدواج در استان های مختلف هستند که همین امر، آسیب زاست.
وی افزود: در سال های 93 و 94 به صورت میانگین در هر ساعت 19 واقعه طلاق در کشور روی داده که باید آمار طلاق های عاطفی را نیز به آن بیفزاییم.
وی با اشاره به افزایش سالانه هشت درصدی طلاق در کشور اظهار کرد: بیش از 15 درصد این طلاق ها در سال اول ازدواج و نیمی از آنها در پنج سال نخست صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: یکی از عوامل مهم در افزایش طلاق بروز پدیده شبکه های اجتماعی و رونق استفاده از شبکه های ماهواره ای در خانواده است در حالی که رسانه های داخلی به ویژه صدا و سیما نتوانسته برنامه های اثرگذار در مقابله با آن تولید و پخش کند.
مدیرکل دفتر امور آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ما انتظار داریم فعالان بخش فرهنگی و رسانه ها کمک کار بهزیستی در مقابله با طلاق باشند و دست ما را بگیرند.
نصر با اشاره به برگزاری همایش آسیب شناسی طلاق در روز پنجشنبه هفته جاری در ارومیه افزود: 300 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این تعداد 24 مقاله به صورت سخنرانی و 87 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.
طلاق یکی از مهمترین معضلات اجتماعی کشورمان است و در حال حاضر به طور متوسط از هر چهار ازدواج یک مورد به طلاق می انجامد.

کد مطلب: 50354
زمان انتشار: یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 - 09:04:05
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+4

دیگر مطالب