به روز شده: 13 ساعت و 29 دقیقه قبل
کد مطلب: 50395
زمان انتشار: دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 - 10:59:10

موسسه نجات کودکان در انگلیس خواستارحمایت تحصیلی از پناهندگان شد

کودکان  - موسسه خیریه "نجات کودکان" در انگلیس خواستار تعهدات بین‌المللی بیشتر برای تضمین حضور کودکان پناهنده در کلاس‌های درس شد.

به گزارش ایسنا، موسه نجات کودکان تاکید کرده که هیچ کودکی نباید برای مدت بیش از یک ماه از حضور در مدرسه محروم شود. این درخواست در حالی مطرح شده که برخی از کشورها در تلاش برای مقابله با بحران آوارگی مردم جنگ‌زده هستند.

در حال حاضر تعداد بیشتری از مردم به دلیل وقوع جنگ و سختی‌ها و مشکلات متعاقب آن از کشورهای خود آواره شده‌اند و این حجم مهاجرت‌ها در تاریخ تقریبا بی‌سابقه بوده‌ است. بسیاری از این افراد کودک هستند و از ادامه تحصیل محروم شده‌اند.

 در گزارش موسسه نجات کودکان آمده‌ است تنها از هر چهار کودک پناهنده یک نفر در مدارس مقطع راهنمایی ثبت نام کرده‌ است. این موسسه از دولت‌ها و مراکز و نهادها درخواست کرده تا چارچوب سیاستگذاری جدیدی اتخاذ کنند که تضمین کند هیچ کودک پناهنده‌ای برای بیش از یک ماه از رفتن به کلاس درس محروم نشود.

 به گزارش روزنامه ایندیپندنت، این هدف اگرچه بلندپروازانه به نظر می‌آید اما این روزها نگرانی فزاینده‌ای وجود دارد زیرا بحران مهاجرت شرایطی را فراهم می‌آورد که کودکان در فقر و ناامنی زندگی کنند.

کد مطلب: 50395
زمان انتشار: دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 - 10:59:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب