به روز شده: 9 ساعت و 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 50421
زمان انتشار: سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 - 14:37:35

نحوه ثبت نام دانش آموزانی که امکان پرداخت شهریه ندارند در مدارس غیردولتی

نحوه ثبت نام دانش آموزانی که امکان پرداخت شهریه ندارند در مدارس غیردولتی
کودکان  - مجلس شورای اسلامی مصوب کرد مدارس و مراکز غیردولتی موظف هستند به ازای کمک های دریافتی از دولت نسبت به ثبت نام دانش آموزانی که امکان پرداخت شهریه ندارند اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جریان رسیدگی به لایحه تاسیس و اداره مدارس غیردولتی مصوب کردند که مدارس و مراکز غیردولتی موظف هستند به ازای کمک های دریافتی از دولت دانش آموزانی که امکان پرداخت شهریه ندارند با معرفی آموزش و پرورش ثبت نام کنند.

 در این مورد دانش آموزان خانواده فرهنگیان، ایثارگران (شهدا، آزادگان و جانبازان و رزمندگان دارای حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه) و افراد بی سرپرست در اولویت هستند.

 همچنین شرایط ثبت نام دانش آموزان مذکور در این ماده را شورای سیاست گذاری برنامه ریزی و نظارت مرکزی تعیین می کند و سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی موظف است سالانه گزارش نحوه اجرای این ماده را به شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی ارائه دهد.

 به گزارش ایسنا، در ماده دیگری از این لایحه مصوب شد برنامه های آموزشی و پرورشی، کتب درسی و امتحانات مدارس غیردولتی و محتوای آموزشی و پرورشی و ورزشی مراکز غیردولتی طبق مقررات عمومی وزارت آموزش و پرورش و مراکز آموزشی و پرورشی است.

 همچنین آیین نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف، ظرف مدت سه ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون با پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش به تصویب هیات وزیران می رسد.

 براساس تبصره ذیل این ماده نیز موسس مدرسه غیردولتی می تواند مکان واحد آموزشی را با موافقت شورای نظارت استان و رعایت آیین نامه استقرار مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق، نواحی و محلات مختلف تغییر دهد و یا تبدیل به احسن کند، مشروط بر اینکه مکان و ساختمان جدید از نظر قیمت و ضوابط و مقررات سازمان نوسازی و تجهیز مدارس همسطح و یا مرغوبتر از مکان و ساختمان قبلی باشد.

کلید واژه: حقوق کودکان - آموزش
کد مطلب: 50421
زمان انتشار: سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 - 14:37:35
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب