به روز شده: 11 ساعت و 42 دقیقه قبل
کد مطلب: 50434
زمان انتشار: چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 - 11:51:22

تحصیل 400 هزار دانش آموز اتباع خارجی در ایران

تحصیل 400 هزار دانش آموز اتباع خارجی در ایران
کودکان  - مدیر امور اتباع وزارت آموزش و پرورش گفت: 400 هزار دانش آموز اتباع خارجی در 23 هزار مدرسه ایران تحصیل می کنند.

به گزارش ایرنا، محسن عسگری روز چهارشنبه در بازدید از نمایشگاه آثار دانش آموزان اتباع در کاشان اظهار کرد: پس از ابلاغ رهبرمعظم انقلاب مبنی بر ثبت‌نام دانش ‌آموزان اتباع خارجی در مدارس،‌ شیوه نامه ثبت‌نام براساس تعیین هویت از طریق دفاتر کفالت وزارت کشور صادر شد.
وی افزود: دفاتر کفالت، معرفی نامه‌ای برای مراکز بهداشتی و درمانی صادر کرد و دانش‌آموزان اتباع خارجی را مورد بررسی‌ پزشکی و واکسیناسیون قرار دادند و پس از آن به آموزش و پرورش برای تحصیل معرفی کردند.
به گفته عسگری، مدیران مدارسی که دانش‌آموزان اتباع خارجی دارند تحت آموزش قرار می گیرند تا با سیاست‌های تربیتی و آموزشی مربوط به این گروه از دانش آموزان آشنا شوند.
وی تاکید کرد: برپایی این قبیل نمایشگاه ها می تواند به ایجاد زمینه های همکاری مشترک و تبادل تجارب علمی، ‌فرهنگی و آموزشی میان مناطقی منجر شود که پذیرای دانش آموزان اتباع خارجی هستند.
مدیر امور اتباع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز گفت: در سال تحصیلی جاری 46 هزار نفر از اتباع در مدارس استان اصفهان شاغل به تحصیل هستند که 98 درصد دانش آموزان افغان هستند.
علی فاتحی افزود: کشور ایران بیشترین پناهندگان را در طی سه دهه گذشته پذیرایی کرده و در پنج سال گذشته بیش از دو هزار و 837 میلیارد ریال صرف آموزش آنها در استان اصفهان شده است،درحالی که کمک های بین المللی کمتر از یک میلیارد ریال بوده است.
به گفته وی از سال 2001 تا سال جاری 856 نفر از پناهندگان از آموزش های سواد آموزی بزرگسالان از محل کمک های کمیساریای پناهندگان سازمان ملل استفاده کرده اند، درحالی که از محل اعتبارات دولت جمهوری اسلامی ایران بیش از این تعداد را آموزش دیده اند.
فاتحی گفت: آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران سالانه 30 میلیون ریال برای هر یک از دانش‌آموزان افغان هزینه می‌کند.
نمایشگاه آثار دانش آموزان اتباع شاغل به تحصیل در مدارس مناطق شمال استان اصفهان شامل کاشان، اردستان، زواره، نطنز و آران وبیدگل با هدف استعدادیابی دانش آموزان از 28 اردیبهشت به مدت سه روز در کاشان برگزار می شود.

کلید واژه: حقوق کودکان - آموزش
کد مطلب: 50434
زمان انتشار: چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395 - 11:51:22
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب